Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор:
Дата: 13 липня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2017/07/13/v-ukraini-zapratsjujut-novi-vimogi-do-energoefektivnosti-budivel.htm
суспільство, 13 липня 2017

В Україні запрацюють нові вимоги до енергоефективності будівель


Верховна Рада України прийняла законопроект №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель", головною метою якого є створення умов для раціонального споживання енергетичних ресурсів.


Цей документ ключовий в пакеті законопроектів про енергоефективність, запропонованим Міністерством регіонального розвитку України, який також включає такі законопроекти, як №5598 "Про Фонд енергоефективності", №1581-д "Про житлово-комунальні послуги" та №4901 "Про комерційний облік комунальних послуг". Як зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, цей пакет законопроектів дозволить зменшити навантаження на гаманці кожної української родини.


Зокрема, в законопроекті №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель" визначаються основні принципи державної політики та інформаційного забезпечення в сфері енергетичної ефективності будівель. Документом передбачається введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для деяких категорій об'єктів будівництва. Перелік таких категорій зазначений в ст. 7 цього закону.


Така сертифікація проводитиметься на договірних засадах незалежними енергоаудиторами з метою відповідності фактичних показників енергоефективності будівлі мінімальним вимогам, які будуть встановлюватися центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері будівництва. Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель, порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності, форма енергетичного сертифікату будуть встановлюватися і затверджуватися раз на п'ять років цим же центральним органом.


Слід зазначити, що закон №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» був ухвалений 22 червня 2017 року і направлений на підпис Президенту 4 липня. Він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через дванадцять місяців з дня набрання ним чинності.


За підрахунками заступника голови Міністерства регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, завдяки прийняттю пакету законів про енергоефективність, послуги на тепло в новобудовах подешевшають на 15%. До того ж, Україна зможе додатково економити по 1 млрд. грн. на рік. Для новобудов економія енергії зросте на 30%, а при реконструкції будівель, побудованих за радянськими нормами - в 2,5-3 рази.


Слід зазначити, що останнім часом в Україні у зв'язку зі зростом комунальних послуг гостро постало питання енергоефективності. Зараз енергоресурси, які використовуються для опалення дому взимку і охолодження влітку, буквально вилітають в трубу. Тому, в Україні зайнялися цим питанням. Чиновники нарешті усвідомили важливість економії енергоефективності будівель енергоресурсів для обігріву та охолодження будинків. Залишилося, щоб нові законодавчі норми були прийняті в повному обсязі і запрацювали повсюдно.


Багато забудовників вже застосовують енергозберігаючі технології при зведенні своїх об'єктів, наприклад в Кропивницькому це житловий комплекс «Ковалівський»від компанії-забудовника «CBS Холдинг». Будинки в житловому комплексі «Ковалівський»утеплені екологічно чистою мінеральноюватою, в них встановлена автономна система опалення та енергозберігаючі склопакети від провідних світових виробників.


Довідка:

Житловий комплекс «Ковалівський» – це сучасний будівельний проект від CBS Холдингу в Кропивницькому. Комплекс складається з 7 будинків і поєднує приміщення житлового та комерційного призначення. «Ковалівський» – вибір тих, хто хоче змінити свій побут і спосіб життя, купивши нерухомість в новому сучасному будинку в серці Кропивницького, поряд з Ковалівським парком.


1997Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: