Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор:
Дата: 6 липня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2017/07/06/stvorennja-prozoroi-transportnoi-sistemi-u-mistah-ukraini.htm
суспільство, 6 липня 2017

Створення прозорої транспортної системи у містах України


У Прес-клубі м. Кропивницький відбулась прес-конференція «Створення прозорої транспортної системи у містах України».


Транспортна сфера в Україні є одною з найбільш корумпованих, бо у цій сфері достатньо велика частка «готівки». Лише за приблизними підрахунками експертівобсяги витрат з місцевих бюджетів на транспортну сферу 22 обласних центрів перевищують – 33 млн. евро.


Перевізники, за мовчазної згоди місцевої влади, ігнорують усі можливі правила та закони, не виконують взятих обов’язків, не забезпечують безпеку перевезень, виступають джерелом корупції та «чорної готівки» у великих обсягах. Отримані кошти досить часто використовуються для того, щоб знищити систему міського електротранспорту, як єдиного конкурента. Найбільш застосовуваний метод – утримання низької ціни на проїзд в електротранспорті, що  призводить до банкротства підприємств електротранспорту.


Значною проблемою також є відсутність дієвої системи громадського контролю у сфері громадського транспорту, значним рівнем її корумпованості, знищенні корумпованими чиновниками мереж міського електротранспорту, порушенні перевізниками вимог законодавства України.


На додачу до можливостей впливу на формування позиції міських рад та їх виконавчих органів через профільних депутатські комісії, перевізники почали виходити на «новий рівень». З метою впливу на громадську думку перевізники масово почали створювати громадські об’єднання та об’єднання роботодавців, здійснювати підкуп експертів та замовлення «потрібних» експертиз і висновків, які потім тиражуються через ЗМІ. На відміну від моніторингових громадських організацій, що мають основним фінансовим джерелом кошти донорів, «громадські об’єднання» перевізників мають систематичні надходження від «благодійників» і відповідно захищають їх інтереси.


Визнаним є факт, що корупція має найменші масштаби у сферах де існує найбільша прозорість та відкритість.  Для того, щоб визначити яким є рівень відкритості транспортної сфери на місцевому рівні громадські експерти провели спеціальний моніторинг. Так, протягом травня–червня 2017 р. експерти ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» дослідили офіційні веб-сторінки 22 місцевих рад та їх профільних підрозділів у сфері транспорту. Моніторинг було проведено в межах проекту «Превенція корупції у транспортній сфері у 22 обласних центрах України», який реалізується в рамках проекту  «PartnersforEmpowerment» (Партнери у розширенні прав), що фінансується за кошти Європейського Союзу та очолюється PASOS (PolicyAssociationforanOpenSociety) у тісній співпраці із партнерами із різних країн разом із Фондом партнерства для транспарентності (PartnershipforTransparencyFunde.V.).Результати даного моніторингу сьогодні будуть представлені під час нашої прес-конференції.


З 10 липня 2017 р. почне працювати портал http://protransport.org.ua/(створений в межах проекту даного)на якому буде відображена інформація, яка  найбільш приховується на офіційних веб-сторінках міських рад:

-  договори із перевізниками;

-  суми відшкодування перевізникам за перевезення пільгової категорії громадян;

-  документи на підставі яких проводиться розрахунок сум відшкодування;

-  паспорти маршрутів;

-  затверджені графіки руху;

-  витрати на утримання профільних департаментів, управлінь та відділів;

-  результати громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів у сфері транспорту;

-  регуляторні акти, аналізи їх регуляторного впливу, базові, повторні та періодичні відстеження результативності;

-  інформація про стан комунальних підприємств автотранспорту та електротранспорту;

-  інформація про виявлені конфлікти інтересів у сфері транспорту.


Прес-конференція «Створення прозорої транспортної системи у містах України» проводиться в межах проекту «Превенція корупції у транспортній сфері у 22 обласних центрах України», який реалізується ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» в рамках проекту  «PartnersforEmpowerment» (Партнери у розширенні прав), що фінансується за кошти Європейського Союзу та очолюється PASOS (PolicyAssociationforanOpenSociety) у тісній співпраці із партнерами із різних країн разом із Фондом партнерства для транспарентності (PartnershipforTransparencyFunde.V.).


1932Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: