Одним із найгостріших викликів сучасності є бар'єри у сфері зайнятості, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи. Це не лише величезний психологічний тиск, пов’язаний із втратою звичного життя та травматичним досвідом, а й конкретні системні та соціальні перешкоди, які ускладнюють їхнє працевлаштування та адаптацію на новому місці.Проте ці виклики можна подолати, відкривши нові можливості для професійного розвитку кожного. Мета Державної служби зайнятості – забезпечити підтримку кожному на шляху до відновлення своєї професійної кар'єри, а отже, й гідного майбутнього.
З цією метою фахівці Знам'янського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели профінформаційний семінар для внутрішньо переміщених осіб, які звернулися до служби зайнятості по допомогу в пошуку роботи.
У форматі жвавого спілкування із учасниками заходу начальниця управління Вікторія Саржевська детально ознайомила присутніх з переліком основних послуг Державної служби зайнятості, змістом соціальних послуг, способами їх отримання в період запровадженого воєнного стану, а також із ситуацією на місцевому ринку праці. Особливу увагу приділили активним програмам зайнятості, які реалізує служба.
Особлива увага була зосереджена на професійному навчанні, що сприяє конкурентоспроможності на ринку праці. Наголошувалось, що Державна служба зайнятості наразі реалізовує експериментальний проєкт, який відкриває нові горизонти для жінок, охочих опанувати професії, де раніше вонибули недостатньо представлені. Серед них: водійка автобуса, навантажувача, машиністка крана, трактористка, електрогазозварниця, операторка верстатів з програмним керуванням, слюсарка з ремонту колісних транспортних засобів та багато інших. Ця ініціатива є відповіддю на сучасні виклики ринку праці та прагне зменшити гендерні стереотипи у виборі професії.
Під час семінару особливу цінність для внутрішньо переміщених осіб мала інформація про можливості «Єдиного вікна послуг» Державної служби зайнятості. Цей ресурс є не просто онлайн-платформою, а централізованим хабом, що значно спрощує доступ до всіх необхідних сервісів та інформації. Йшлося й про інші зручні електронні сервіси, якими можна скористатися, не виходячи з дому. Серед презентованих – заповнення анкети «Знайдемо роботу разом», посилання на яку у вільному доступі знаходиться на головній сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook. За словами присутніх, застосування онлайн-сервісів надасть можливість кожному охочому зручним способом не тільки ознайомитись із загальною інформацією щодо діяльності служби зайнятості, а й знайти бажане робоче місце.
Присутні на заході були зацікавлені в обговоренні запланованих тем, тож фахівці отримали безліч запитань, що стосувались, зокрема, реєстрації у службі зайнятості, послуг, які вона надає, у тому числі тих, що прискорюють працевлаштування, а також виплати допомоги по безробіттю. Всі учасники заходу отримали розгорнуті відповіді.
Наостанок фахівці надали відповіді на всі запитання, які хвилювали переселенців, а також для розширення засобів комунікацій рекомендували їм користуватися електронними ресурсами, серед яких – консультативна допомога та допомога з пошуку роботи.