Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 16:59
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/05/22/tvorchi-kolektivi-z-kropivnitskogo-predstavili-ukrainu-na-dni-ukrainskoi-kulturi-v-mezhah-ofitsiinoi-programi-evrobachennja.htm

Творчі колективи з Кропивницького представили Україну на Дні української культури в межах офіційної програми Євробачення


Творчі колективи з Кропивницького - народний хореографічний ансамбль «Світанок» Ліцею «Європейська освіта», муніципальний оркестр народних інструментів «Степограй» та  муніципальний ансамбль українського народного танцю «Світанок» - представили Україну на Дні української культури, що відбувся в межах офіційної програми Євробачення на знакових культурних майданчиках у місті Базель, а також у Цюриху. 


Кропивницьким колективам пощастило також у цій подорожі виступити у Варшаві. Про емоції, які пережили  кропивницькі артисти, та як сприймали глядачі їхні виступи на європейських майданчиках, розповіли начальниця управління культури і туризму Кропивницької міської ради Анна Пруссова, художній керівник народного хореографічного ансамблю “Світанок” Максим Печененко та керівник ансамблю народних інструментів “Степограй” Віталій Негребецький.


З-поміж сотень творчих колективів саме ансамблям “Світанок” і “Степограй” пощастило показати Україну європейцям через танок і музику. Утім кропивничани поїхали у швейцарський Цюрих не з порожніми руками — від управлінь культури і туризму та освіти Кропивницької міської ради та видавництва «Імекс-ЛТД» передали понад сто українських книжок дітям зі шкіл «Крила» і «Мрія» у Швейцарії, разом із музикантами зі “Степограю” провели майстер-клас, а  у Цюріху організували благодійний аукціон, під час якого зібрали гроші на лікування батька вихованок ансамблю “Світанок” Валерії і Олександри Михайлових. Та найдорожче, що кропивничани подарували українцям, котрі виїхали у далекі країни — часточку рідного дому. І саме ці емоції викликали щирі сльози і в українців-вимушених переселенців, і у наших артистів.


Особливим моментом став виступ у центрі Цюриха, де відбулася прем’єра театралізовано-хореографічного дійства «Україна — країна віри, надії і стійкості». У постановці поєднали музику, танець і театральну драматургію — усе це стало емоційним посланням про силу й незламність українського народу.


- Вперше потужна колаборація творчих колективів “Світанок” і “Степограй” показала себе на сцені театру імені Кропивницького на творчому звіті у березні цього року. Максим Печененко виставив відео цього концерту у соцмережах, його побачило посольство України у Швейцарії і надіслало запрошення показати українську культуру жителям цієї країні для української діаспори, - розповіла про початок цієї історії Анна Пруссова.


Кропивницька міська рада підтримала муніципальні творчі колективи і виділила кошти на поїздку. Підтримала поїздку і обласна військова адміністрація, яка допомогла з організацією перетину кордону.


- Для нас було престижно, що наші діти, попри війну і повітряні тривоги, вчаться, розвиваються і гідно представляють українську культуру всьому світу. Це підтвердив і заступник консула України в Швейцарії, який дякував нашим колективам зі сльозами на очах, а після концерту нас запросили виступити знову уже в їхньому оперному театрі, - зазначає Анна Пруссова і додає, повертаючись додому, творча кропивницька делегація виступила ще й у Варшаві і там теж отримала шалену підтримку.


Керівник  народного хореографічного ансамблю “Світанок” Максим Печененко каже, що з початку повномасштабного вторгнення ансамбль не бере участь у різних конкурсах, а виступає тільки з сольними повноцінними концертами. Це, на думку хореографа, можливість розказати всьому світу про війну, яка триває в Україні. За кілька останніх років з відповідною концертною програмою “Світанок” побував у багатьох країнах.


- Танцювати веселі танці у період війни напевно неправильно, тому програму ми змінили і створили програму “Україна — країна надії, віри і стійкості”. Коли ми почали свій виступ на сцені, то люди у залі сиділи і плакали. Навіть ті українці, які живуть там давно, були розчулені. Але мене більше турбують діти, які є українцями і мають любити українське, вони повинні бачити і відчувати українську культуру, - каже Максим Печененко. - Саме тому ми ще й привезли українським дітям туди понад сто книг дитячої літератури.


Та найбільшим сюрпризом для кропивницьких дітей стала зустріч із учасниками Євробачення від України гуртом “Ziferblat”.


- Це було дуже складно, оскільки там було все розписано по хвилинах, але організатори нам повідомили, що ця зустріч відбудеться, оскільки там проходять дні української культури. Багато українців з усього світу приїхали у місто Базель, де відбувалося Євробачення, цілий день тривали виступи, наш був “вишенькою на торті” - під завісу заходу. Дуже тепло нас сприйняли глядачі, а організатори сказали, що такої потужної програми ще не бачили. Сфотографувалися з гуртом “Ziferblat” і поїхали у Цюріх. Але ще приємніше стало, коли багато людей із Базеля приїхали за 250 кілометрів у Цюріх саме на наш концерт. Це дуже надихає.


Шквал емоцій досі переповнює всіх учасників творчих колективів після подорожі. 


- Цей проєкт став можливим завдяки потужній колаборації творчих колективів Кропивницького. Тому особливу подяку хочу висловити директору музично-драматичного театру Кропивницького Антону Шурпіку, керівнику обласної філармонії Наталії Агапєєвій, директорці Кропивницького музичного фахового коледжу Ларисі Голіусовій, які відпустили своїх працівників представити Україну на європейських сценах, адже в оркестрі народних інструментів “Степограй” беруть участь музиканти, які працюють у цих закладах. Подяка Міністерству культури України, Кіровоградській обласній військовій адміністрації, Кропивницькій міській раді, завдяки яким ця гідна для міста і України подія стала можливою, - насамкінець додала Анна Пруссова.

https://www.facebook.com/krrada.official?locale=bg_BG

       

90Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: