Рішення сесії депутатським
корпусом було ухвалено без жодних питань і протиріч.
«Це завдяки тому, що Стратегію писали не лише експерти. Сам документ містить діагностичну
частину існуючого стану території громади, контекст стратегічних документів ЄС,
України, Кіровоградщини, і розділ, присвячений аспектам розвитку громади,
у якому практично повністю враховані пропозиції, подані розробникам
мешканцями громади та працівниками міської ради під час обговорення, що
проводилися у березні та листопаді 2016 року» - говорить голова Маловисківської
ОТГ Юрій Гульдас.
Вперше, в історії території в рамах Стратегічного планування, використано SWOTАналіз, яким визначено сильні і слабкі сторонигромади, потенційні загрози і можливості розвитку. Серед останніх, польські експерти окремо наголосили на великому потенціалі щодо розвитку виробничих сільгоспкооперативів, виробництво сировини для відновлювальної енергетики , при цьому активно використовувати наявні можливості вільної торгівлі з ЄС.
Текст Стратегії також включає інформацію про джерела фінансування, які можуть використовуватися громадою. Зокрема, перелік потенційних джерел залучення зовнішніх ресурсів, які на сьогодні не вичерпано з урахуванням появи нових можливостей і зміну систему майбутніх пріоритетів.
Стандартом стратегічних документів є те, що вони гнучкі, а отже, - зміни ситуації чи корективи, які можуть виникнути під час реалізації, не вимагатимуть внесення змін чи доповнень до самої Стратегії. Адже деталізацією Стратегії будуть конкретні інвестиційні плани, що розроблятимуться окремо для кожного з проектів, з врахуванням поточної суспільно-економічної ситуації в громаді, регіоні, країні в цілому.