Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 10:31
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/04/24/derzhprodspozhivsluzhba-poperedzhae-leptospiroz-nebezpechne-zahvorjuvannja-unikaite-perebuvannja-u-zarazhenih-vodoimah.htm

Держпродспоживслужба попереджає: лептоспіроз – небезпечне захворювання, уникайте перебування у заражених водоймах


Лептоспіроз - один із найпоширеніших зоонозів у світі. Наприклад, за 8 місяців 2024 року в Україні було зареєстровано 230 випадків лептоспірозу, що на 68% більше ніж в 2023 році. 


Як повідомили в Кропивницькому районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, пік захворюваності фіксується навесні та влітку. У Кіровоградській області також щорічно реєструються випадки захворювань людей на лептоспіроз, в тому числі летальні.


Лептоспіроз – це небезпечне бактеріальне захворювання, спільне для тварин та людей. Носіями лептоспірозу в природі найчастіше виступають інфіковані тварини (хворі та носії збудника). Це переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплавні гризуни), сільськогосподарські тварини. Від людини до людини захворювання не передається. Лептоспіри з виділеннями тварин потрапляють у воду водоймищ (в більшості випадків непроточних), а в домашній умовах забруднюють продукти харчування. 


В організм людини збудники потрапляють через мікротравми шкіри, слизові оболонки (очі, ніс, рот) під час купання, риболовлі, а також при споживанні забруднених харчових продуктів. На лептоспіроз часто хворіють рибалки, мисливці на водоплавну дичину, працівники сільського господарства, що доглядають тварин, працівники водно-каналізаційного господарства, люди, що відпочивають біля водойм та купаються в них тощо. Інкубаційний (прихований) період хвороби становить 8-14 днів, але може розтягуватись до 20 днів. Захворювання починається раптово - хворі можуть навіть назвати час його початку. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах), далі - почервоніння очей, діарея, висипання, світлобоязнь, безсоння, нудота, блювання, втрата апетиту, м’язові болі (у литкових м’язах) до серйозних - уражень нирок, печінки, менінгітів і може дійти до летальних випадків (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні). Оскільки основними носіями лептоспірозу є мишовидні гризуни та пацюки, необхідно проводити боротьбу з ними всіма можливими методами: як механічними - використання капканів та давилок, так і хімічними - за допомогою приманок з отрутою.


Пам’ятайте, що лептоспіроз складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань та можуть нагадувати грип чи застуду.  Тому лише негайне звертання за медичною допомогою та рання діагностика зможуть забезпечити успіх лікування хворих. 


Аби зменшити ризики захворіти на лептоспіроз: 


- уникайте перебування у потенційно заражених водоймах та ловлі риби в них, контактів із хворими та інфікованими тваринами, 


- проводьте щеплення домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, 


- захищайте питну воду та продукти харчування від доступу мишовидних гризунів, - вчасно проводьте заходи зі знищення гризунів. 


Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

https://www.facebook.com/krrada.official?locale=bg_BG


124Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: