Такою була тема чергової інформаційної сесії, що відбулася для фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб сьогодні, 24 квітня. Ця зустріч стала ще одним важливим кроком у підвищенні обізнаності спеціалістів щодо можливостей, які відкриваються для учасників бойових дій і членів їхніх родин: створення власної справи, розвиток і масштабування сімейного бізнесу як шлях до самозайнятості.
Спікером заходу виступила Наталія Борисова, начальниця відділу реалізації проєктів фінансового управління Кіровоградського обласного центру зайнятості. У своїй презентації фахівчиня наголосила, що Державна служба зайнятості адмініструє урядову програму «Власна справа», яка дає можливість учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей отримати грант на створення або розвиток власної справи.
Фахівчиня детально окреслила:
- обов'язкові умови грантової програми;
- особливості отримання державних грантів на започаткування та розвиток бізнесу;
- цільове використання грантових коштів;
- розміри гранту та критерії, від яких вони залежать.
Також розглядалася можливість отримання мікрогранту, зокрема молодіжного, на створення чи розвиток власного бізнесу. З моменту запуску програми «Власна справа» в області понад 470 осіб отримали гранти та мікрогранти. Більшість із них – це діючі підприємці, які розширюють свій бізнес, хоча чимало й тих, хто тільки стартує у підприємництво. Загалом це сприяло створенню понад 720 нових робочих місць.
Під час заходу також йшлося про консультаційну підтримку підприємництва в регіонах.Наталія Борисова нагадала, що на базі філій обласного центру зайнятості в Кропивницькому, Олександрії, Голованівському та Новоукраїнці функціонують офіси підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні». Це простори, де майбутні та діючі підприємці можуть отримати всю необхідну інформацію про державні, міжнародні та регіональні програми підтримки бізнесу.
Довідка. Кіровоградський обласний центр зайнятості разом з Управлінням у справах ветеранів обласної військової адміністрації запланували серію інформаційних сесій про можливості, які пропонує Державна служба зайнятості. Мета заходів – не тільки інформувати фахівців, але й навчити їх ефективно застосовувати ці знання для якісного соціального супроводу ветеранів.