Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 25 березня, 16:26
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2020/03/25/do-95-richchja-hudozhnika-zemljaka-borisa-egorova-pidgotovleno-virtualnu-vistavku.htm
новини, 25 березня, 16:26

До 95-річчя художника-земляка Бориса Єгорова підготовлено віртуальну виставку


25 березня 2020 року відомому художнику-земляку, члену Національної спілки художників України Борису Кузьмовичу Єгорову виповнилося б 95 років. До цієї дати Кіровоградський обласний художній музей презентує віртуальну виставку робіт митця із фондового зібрання музею.  Борис Єгоров народився 25 березня 1925 року в місті Знам’янка Кіровоградської області в родині залізничника. З 1932 року навчався у Знам’янській середній школі №3 - повідомляє Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».


У 1945 році вступив до Одеського художнього училища імені М.Б.Грекова. Під час навчання в училищі Борис Єгоров визначився з жанрами живопису, яким не зрадив протягом усього творчого шляху, це ліричний пейзаж, портрет, жанрові картини на сільськогосподарську тематику.


Після закінчення училища Борис Єгоров переїхав до Запоріжжя. З 1950 по 1964 рік працював у Запорізькому обласному товаристві художників. З 1951 року брав участь у багатьох обласних, республіканських та міжнародних виставках.


Художник наполегливо працював з натури. Поетично відчуваючи природу, багато подорожував і відтворював свої враження у етюдах, які згодом послуговувались основою для пейзажів-картин. Він відвідав Кавказ, Карпати, Прибалтику, різні куточки України.


Майже щороку Борис Кузьмович приїздив на свою малу Батьківщину у місто Знам’янка.


Ще з юних літ у Знам’янці Борис Кузьмович потоваришував з нащадками Т.Г.Шевченка – внучатою племінницею Великого Кобзаря Катериною Максимівною Красицькою і її донькою Антоніною Вереміївною Красицькою, краєзнавцем і письменником В’ячеславом Євгеновичем Шкодою та ін. Спілкування з нащадками Т.Г.Шевченка надихнуло Бориса Єгорова на створення проникливого твору "Кобзарі".


Борис Кузьмович належить до відомих українських художників старшого покоління, котрі утверджували самобутність регіональної живописної школи, його твори невтомно відстоюють кращі традиції реалістичного мистецтва.


Твори зберігаються у Кіровоградському обласному художньому музеї, Запорізькому обласному художньому музеї, Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, Одеському художньому училищі імені М.Б. Грекова, міському краєзнавчому музеї м. Знам'янки, інших музеях та приватних колекціях України та світу.


У Кіровоградському обласному художньому музеї 10 червня 2011 року було відкрито персональну виставку творів Бориса Єгорова. Під час відкриття виставки, на яке Борис Кузьмович приїздив разом із дружиною Оленою Михайлівною він передав до фондів Кіровоградського обласного художнього музею 17 живописних творів. Ці роботи постійно доповнюють тематичні виставки, які відкриваються у музеї. У 2015 році було відкрито ювілейну персональну виставку творів Бориса Єгорова «Миттєвості життя».  Помер Борис Кузьмович Єгоров 8 червня 2017 року у Запоріжжі.
Він завжди зазначав: «Доки очі дивляться, а руки тримають пензля – буду творити!»


                        

200Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: