Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 24 лютого, 11:33
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2020/02/24/kropivnitskii-konkurue-lishe-z-dniprom-za-naiborozhchu-komunalku.htm
новини, 24 лютого, 11:33

Кропивницький конкурує лише з Дніпром за найдорожчу комуналку 

Ліга.нет


Найбільше за комунальні платежі сплачують в Дніпрі, далі йдуть Кропивницький і Суми, найменше платять в Ужгороді і Чернівцях.


Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на  Liga.Бізнес.


У рейтингу розраховані нормативні витрати на комунальні послуги однієї сім'ї з трьох осіб, які проживають в квартирі площею 50 кв м.


У квартирі є: гаряча/холодна вода, тепло, електроенергія і газ, але відсутні лічильники.


У виданні зазначають, що реальні цифри найімовірніше відрізняються від абсолютних результатів, оскільки у кожного домогосподарства завдяки різним лічильників індивідуальне споживання.


З урахуванням всіх платежів, сім'я з трьох осіб, які проживають в Дніпрі без лічильників, може заплатити за комуналку 3466 грн.


Друге місце - Кропивницький, де без тарифу на утримання будинку і поставку гарячої води, фінальний платіж - 3 379,13 грн, далі йдуть Суми - 3350 грн.


У топ-10 також входять: Рівне (3335 грн), Луцьк (3266 грн), Тернопіль (3288 грн), Чернігів (3242 грн), Київ (3 145 грн), Маріуполь (3 040 грн), а також Харків (3035 грн) і Миколаїв (3018 грн).


Найменше платять в Ужгороді, де без тарифу за опалення і постачання гарячої води, комуналка - 854,5 грн.


Трохи більше в Чернівцях - 1 840,8 грн (без платежу за утримання будинку та поставку гарячої води) і Херсоні - 2331,9 грн (без тарифу на тепло і поставку гарячої води)


Однак, як зазначається, реальні комунальні платежі в Ужгороді, по заявою місцевих жителів, в зимовий період складають 1500-2000 грн.


Основна витрата йде за газ і електроенергію, так як городяни активно використовують бойлери та котли.


 

Ліга.нет


Довідково.

У кожного міста різні тарифи на комунальні послуги, які залежать від різних факторів, включаючи стан інфраструктури, щільності населення і його розташування; виключення - вартість електроенергії і ціна на газ, які для населення підпадають під пільгову категорію.


Фінальний платіж за розподіл газу в рейтингу визначили за спеціальною формулою НКРЕКУ. Решта тарифів кардинально відрізняються.


За даними Мінрегіону, в Києві один куб холодної води коштує майже 23 грн, тоді як в Кропивницькому - понад 37 грн. Гаряча вода в столиці обходиться в 107,4 грн (якщо в квартирі є сушка для рушників), а, наприклад, в Луцьку - 118,7 грн / кубометр.


Найбільша стаття витрат - опалення. У столиці один Гкал тепла (з лічильником) коштує 1654,4 грн, а але в тому ж Кропивницькому - більше 2137 грн. Відрізняється і плата за утримання будинків.


У розрахунках використовувалися такі дані: тарифи, опубліковані Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальний послуг (НКРЕКП); тарифи, опубліковані Міністерством розвитку загальний і територій; розрахунки Нафтогаз України за газ на січень. Всі тарифи - з ПДВ.


фото - apostrophe.ua

402Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: