Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 15 серпня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/08/15/u-kropivnitskomu-vidkrili-vistavku-prisvjachenu-dnju-arheologu.htm
новини, 15 серпня 2019

У Кропивницькому відкрили виставку присвячену Дню археологу


Сьогодні, 15 серпня 2019 року в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Занурюючись в глибини історії», присвячену Дню археолога - повідомляє Олег Юрченко – завідуючий відділом туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи обласного художнього музею.


В одному з експозиційних залів нашого музею презентовано постійно діючу виставку голограм «Археологічні скарби України», а в 2017-2018 роках музей вражав відвідувачів унікальним виставковим проектом «Україна – світу» музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР», експонати якого стали чудовим віддзеркаленням історії українських земель від Трипілля до Київської Русі. Однією з перлин цієї колекції сміливо можна вважати зерновик трипільської доби, переданий організаторами виставки музею в знак подяки за співпрацю.


Цей унікальний експонат став складовою презентованої експозиції до Дня археолога «Занурюючись в глибини історії», яка стала також продовженням давньої музейної практики оперативного реагування на будь яку подію, що може бути висвітлена невеликою кількістю художніх творів із фондового зібрання музею, що є дуже виграшним варіантом в умовах браку експозиційної площі. 


Таким чином досягається подвійна мета – розкриття певної теми та презентація фондової складової мистецької перлини краю. Відвідувач зможе також побачити картини Сергія Єндовицького (1943-?) «Живе каміння» (1990),  Бориса Вінтенка (1927-2002) «Після дощу» (1999), Степана  Письменного (1923-2010) «Вартові кам’яної могили» (2008). Вони наглядно ілюструють не тільки високий професіоналізм зазначених майстрів пензля, а й монументальність та автентичність нашої легендарної Скіфії, ліризм і красу української природи та велич землі, яка зберігає в собі ще чимало таємниць, створюючи спокусу для чергових  відчайдухів-археологів. 


          

263Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: