Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 2 серпня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/08/02/spetsialisti-institutu-arheologii-nan-doslidzhujut-litu-mogilu-na-kirovogradschini.htm
новини, 2 серпня 2019

Спеціалісти Інституту археології НАН досліджують "Литу Могилу" на Кіровоградщині


Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів робочу зустріч з керівником наукової експедиції, кандидатом історичних наук, заввідділом Польового комітету Інституту археології Національної академії наук України Юрієм Болтриком, який здійснює науково-дослідні археологічні розкопки пам’ятки археології – пам’ятка археології місцевого значення "Курган № 3" (охоронний номер 1593), яка відома науці за назвами "Лита Могила", "Червона Могила" або "Мельгуновський курган", повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА. 


Нагадаємо, що "Лита Могила" – видатна пам’ятка археології, найдавніший курган степової Скіфії. Від дати його розкопок веде відлік не лише скіфська, а й вся вітчизняна археологія. На цьому місці у вересні 1763 р. за розпорядженням головного командира Нової Сербії генерал-поручика О.П. Мельгунова у кургані Північного Причорномор’я, були проведені розкопки царського поховання кінця VII – початку VI ст. до н.е. Також, цю пам’ятку досліджували відомі археологи В.Ястребов (1892 р.), О.Треножкін (1949 р.), Н.Бокій (1990 р.).


У кургані було знайдено комплекс дорогоцінних речей, який увійшов в науковий обіг як Мельгуновський скарб. Одна із золотих прикрас у вигляді степового орла, була використана як символ герба Кіровоградської області.


Проте, видатна пам’ятка так і не була досліджена повністю. У листопаді 2018 року обласною державною адміністрацією було порушено питання перед Інститутом археології НАН України про необхідність завершення науково-дослідних археологічних розкопок кургану та виділено на дані роботи 472 тис.грн.


Керівник науково-дослідної експедиції Юрій Болтрик повідомив першому заступнику голови загальний стан виконання поставлених завдань з проведення наукових археологічних розкопок. За його словами роботи триватимуть до 31 жовтня. За підсумками проведення науково-дослідних робіт буде проінформовано та подано відповідний науковий звіт до спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини.


Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко наголосив, що Кіровоградщина готова й надалі сприяти науковому вивченню, збереженню усіх об’єктів культурної спадщини, а завершення археологічних науково-дослідних робіт не лише поставить крапку над дослідженням видатної пам’ятки археології, а й сприятиме туристичному розвитку Кіровоградщини.


Після завершення археологічних досліджень біля кургану буде встановлено пам»ятний знак «Лита могила».


1245Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: