Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Прес-клуб реформ
Дата: 27 червня, 10:24
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2024/06/27/zhinki-u-kropivnitskomu-stvorili-komandi-uspihu-na-shljahu-do-vlasnoi-spravi.htm
суспільство, 27 червня, 10:24

Жінки у Кропивницькому створили Команди успіху на шляху до власної справи

Прес-клуб реформ

Проект «Нові можливості для українських жінок та молоді» розпочався цієї весни на Кіровоградщині та буде втілюватися громадською організацією «Прес-клуб реформ» і Естонським жіночим центром досліджень і ресурсів (ENUT). 


Команда проєкту на меті допомогти жінкам і молоді розвиватися у кількох напрямках, зокрема сприятиме підприємництву серед жінок-біженок та місцевих жінок, підтримуватиме українську професійно-технічну освіту через розробку та апробацію навчальної програми з підприємництва, а також надатиме підтримку жінкам-журналісткам із гіперлокальних ЗМІ.


«У напрямку розвитку жіночого підприємництва ми запропонували нашим українським партнеркам методологію “Команд Успіху”, яка вже багато років успішно втілюється в Естонії. Через об’єднання жінок, котрі прагнуть розвитку власної справи чи зміни професійної парадигми, у невеликі групи по 5-6 людей вони зможуть протягом півроку зустрічатися, спілкуватися, обмінюватися знаннями, надихати та підтримувати одна одну на цьому шляху”, - говорить очільниця ENUT Реет Лайя.


Днями пані Реет Лайя разом із колежанкою Ану Вікс презентували першій групі жінок, котрі беруть участь у проєкті, цю методологію та привітали їх із початком непростого, але цікавого шляху до розвитку.


“Я сама із міста Бердянськ, планую розпочати власну справу, відкрити ФОП та офіційно працювати як реміснича майстерня сиру”, - ділиться планами  учасниця проєкту Ірина Єгорова.


“Я поки що не визначилася із напрямком власної справи, але мені подобається готувати корисні ласощі з свого городу і ще я захоплююся петриківським розписом. Але мені ще треба вчитися, щоб досягти успіху, сама я з Миколаєва”, - розповідає учасниця проєкту Наталя Іллічова.


“Я виготовляю мило, свічки, бомбочки для ванни та декор. Наразі хочу розвивати напрямок виготовлення форм для таких же майстринь як я - шляхом друку форм на 3Д принтері. Вважаю що це перспективний напрямок, бо виготовлення індивідуальних форм для майстринь зробить їх більш конкурентоспроможними”, - планує Валентина Гартовіна, яка приїхала на Кіровоградщину із міста Мирноград.


Протягом півтора року планується залучити 60 жінок, яким буде запропоноване підприємницьке навчання та заохочення у відкритті власної справи чи нового етапу у своєму професійному житті через програму грантів. Це відбуватиметься у співпраці із Центром сприяння підприємництву, котрий діє у Кропивницькій міськраді.


«Для розвитку громад  вкрай важливо, щоб бізнес, освіта та ЗМІ співпрацювали заради однієї мети. Інвестуючи в місцеву економіку, бызнес створює робочі місця. Підготовка кваліфікованих кадрів у професійній освіті, які можуть займати важливі ролі в місцевих компаніях, дарує молоді надію. А медіа інформують громадськість про можливості та підтримують підприємницькі ініціативи”, - говорить лідерка Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич. За її словами, проект фінансується ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus EST, Естонським центром міжнародного розвитку. 

492Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: