Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Інформаційна кампанія "Сильніші разом!"
Дата: 28 жовтня 2016
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2016/10/28/v-oleksandrii-obgovorili-vprovadzhennja-energozberigajuchih-tehnologii.htm
суспільство, 28 жовтня 2016

В Олександрії обговорили впровадження енергозберігаючих технологій

Інформаційна кампанія "Сильніші разом!"

Минулого тижня в Олександрії пройшла низка заходів щодо можливостей для енергоефективності та енергозбереження за участі Представництва ЄС, Державного агентства з енергоефективності та енерго-збереження, Офісу віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, міської влади, журналістів, активістів, керівників ОСББ. Організовували згадані цікаві івенти команда інформаційної кампанії "Сильніші разом!".

Зокрема, усі зацікавлені відвідали круглий стіл на тему «Можливості для енергоефективності в місті Олександрія» за участю заступника міського голови Геннадія Лоцмана, начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва Олександрійської РДА Юрія Касьяненко, експерта Представництва ЄС в Україні Сергія Ладного, представника Державного агентства з енергоефективності та енерго-збереження Костянтина Гура, аналітика житлово-комунальних та енергетичних програм Юлії Чеберяк, експерта IFC проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Ігоря Галочки, керівника інформаційної кампанії «Сильніші разом» Любові Акуленко, а також керівників ОСББ і експертів Олександрії.


Окрім того, у рамках візиту пройшов тренінг та практикум для голів ОСББ на тему: «Написання проектів. Залучення фінансування з ЄС для заходів з енергоефективності», який провела експерт з фандрайзингу Тетяна Лебухорська. Під час круглого столу експерт Представництва ЄС в Україні Сергій Ладний відзначив, що енергоефективність є однією з основних програм допомоги ЄС Україні. У свою чергу представник Державного агентства з енергоефективності та енерго-збереження Костянтин Гура наголосив, що сьогодні питання енергетичної незалежності – це питання національної безпеки України.

"За 2013-2015 роки населення, теплогенеруючі підприємства та бюджетні організації зменшили споживання газу приблизно на 30% або 7,2 млрд. м3 газу. Окрім того, уже розроблено та прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики наперіод до 2020 року та Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року. Планом передбачено досягнення у 2020 році національної мети енергозбереження у розмірі 9%, що становить 6,5 млн. тонн нафтового еквіваленту"
, - сказав Костянтин Гура.

 Водночас, Андрій Климчук, координатор роботи з національними медіа Офісу віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, наголосив, що окрім власне фінансових заощаджень, енергоефективність – це також величезний капітал іншої свідомості.

"Відповідальне ставлення до ресурсів творить відповідальну родину, громаду, державу. Банально, та Європа починається там, де сусіди зачиняють холодної пори року вікна у під`їзді. Тож ідеться, насамперед, про мислення, і роль медіа тут неоціненна",- 
відзначив Андрій Климчук.

За словами керівника інформаційної кампанії «Сильніші разом» Любов Акуленко, цьогорічного опалювального сезону Україна вперше в історії увійде в зону ринкових тарифів на енергію для населення.

«Незважаючи на те, що майже половина населення зможе претендувати на отримання житлово-комунальних субсидій, перед іншими постане питання, яким чином можна зменшити розмір плати за житлово-комунальні послуги. Виникає виклик перед місцевими органами влади, які інструменти для підвищення енергоефективності будівель можуть бути запропоновані людям», - 
зазначила Любов Акуленко. Вона додала, що місцева влада має для цього як більші ресурси на місцевому рівні внаслідок реформи децентралізації, так і програму «теплих кредитів» від Держенергоефективності - єдину в країні, що може підтримати інвестиції у енергоефективність фінансово.


«Також важливо підтримати активних громадян, які мають бажання створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ та інші), аби продемонструвати, що мешканці за підтримки держави цілком спроможні зробити своє житло економним та комфортним», - наголосила керівник інформаційної кампанії «Сильніші разом».


2156Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: