На Кіровоградщині викрито організований канал постачання наркотиків до виправної колонії.
За процесуального керівництва прокурорів Кіровоградської обласної прокуратури повідомлено про підозру групі осіб — п’ятьом учасникам злочинної схеми, причетним до незаконного обігу наркотичних засобів (ч. 2 ст. 307 КК України).
Серед підозрюваних — працівник ДУ «Кропивницька виправна колонія (№6)», двоє осіб, які перебували на волі, а також двоє засуджених.
За даними слідства, наркотичний засіб — метадон потрапляв до колонії через поштові відправлення. Його маскували всередині вайфай-модемів та надсилали через відділення служби доставки.
Посилки отримував працівник колонії — начальник відділення. Надалі він проносив їх на територію установи та передавав одному із засуджених, який організовував збут наркотиків серед інших ув’язнених.
Схема діяла за чітким розподілом ролей: засуджені замовляли наркотики, особи на волі забезпечували їх відправлення, а працівник колонії — доставку всередину установи.
Таким чином, за версією слідства, учасники групи налагодили стійкий канал постачання наркотичних засобів у місця позбавлення волі.
Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів підозрюваним.
Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань за оперативного супроводу обласного управління СБУ.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
https://t.me/kirgpua/2874