В умовах війни кількість потенційних загроз для цивільного населення значно збільшилася. Аби ефективно долати наслідки надзвичайних ситуацій та надавати допомогу людям, важливо мати досвід та практичні навички. Необхідні знання та досвід найкраще здобувати під час навчань.
У період з 29 по 30 квітня у Голованівському районі на Кіровоградщині відбулося командно-штабне навчання. Його мета - забезпечення високого рівня готовності та налагодження механізму взаємодії між районною ланкою територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області та її субланками задля збереження сталого функціонування усіх систем життєзабезпечення району, у тому числі в умовах загроз воєнного часу, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.
У рамках командно-штабного навчання відпрацьовувалися дії органів управління та сил цивільного захисту на кількох локаціях. Підрозділи ДСНС відточували навички з ліквідації пожежі, розбору техногенних завалів та рятування потерпілих.
Другим етапом навчання було передбачено відпрацювання дій під час погіршення погодних умов, що супроводжувалося значними опадами, поривами вітру, шквалами та грозами. За задумом навчання стихія вирувала на території усього району. Її наслідки — численні повалені дерева, зірвані дахи будинків, пошкоджені лінії електропередач та вихід з ладу газових станцій, що спричинило припинення подачі газу до житлових будинків у населених пунктах Побузької та Надлацької територіальних громад.
Втім, із залученням сил і засобів місцевих підрозділів ДСНС вдалося оперативно ліквідувати наслідки умовної надзвичайної ситуації. Було продемонстровано злагоджену роботу усіх служб, проведено заходи з евакуації цивільного населення та забезпечено відновлення роботи усіх систем життєзабезпечення району.
В останній день навчання практикувалися у вирішенні питань запобігання поширенню інфекційного захворювання свійських тварин, яке відповідно до задуму було зафіксовано в одному із сільськогосподарських підприємств Голованівського району.
Аналіз досягнутих результатів провели під час підсумкового засідання учасників командно-штабного навчання. Тут було обґрунтовано оцінку кожного етапу навчання, проведено розбір помилок та надано рекомендації, що допоможуть підвищити ефективність діяльності районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ та її субланок, а відтак, зробити захист населення і територій Голованівського району від надзвичайних ситуацій та загроз воєнного часу ще більш потужним.






