Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 09:54
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/05/01/bavovnik-dlja-porohu-agrarii-mozhut-otrimati-po-10-tis-grn-za-gektar-u-2025-mu.htm

Бавовник для пороху: аграрії можуть отримати по 10 тис. грн за гектар у 2025-му


Уряд ухвалив зміни до держпідтримки виробників бавовнику в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Аграріям передбачається виплата з розрахунку 10 тис. грн за кожен гектар, засіяний бавовником під урожай 2025 року. Про це повідомив Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише mezha.media з посиланням на Delo.ua.


За його словами, дотація також надаватиметься тим виробникам, які не отримати бюджетні гроші за вирощування культури в 2024 році.


"Загальна сума програми буде порахована по факту подачі заявок. Вони будуть прийматися в Державному аграрному реєстрі між 10 червня та 10 липня 2025 року. До 10 серпня ОВА перевірятиме та подаватиме їх Мінагро. До 15 вересня міністерство виплачує. Отримувачами можуть бути тільки сільгосптоваровиробники", – зазначив народний депутат Степан Чернявський.


Восени 2024 року він ініціював фінансову підтримку аграріїв для вирощування бавовнику. Депутат пропонував передбачити на це щонайменше 300 млн грн, виходячи з очікуваної площі посівів у 30 тис. га. Однак ця підтримка не була включена до держбюджету-2025.


Міністр аграрної політики Віталій Коваль пообіцяв, що міністерство підготує відповідну правку – її ухвалили 29 квітня 2025-го.


Недавно в Миколаївській області заклали перші демо-поля з вирощування бавовника. В експерименті братимуть участь сім господарств та Миколаївський аграрний університет.


Бавовник є основною сировиною для виробництва нітроцелюлози – речовини, яку отримують шляхом нітрування бавовняного волокна. Нітроцелюлоза, своєю чергою, є ключовим інгредієнтом у виробництві бездимного пороху.


Сам порох – критично важливий, проте дефіцитний ресурс, особливо в умовах активного виготовлення боєприпасів. Його нестача обмежує можливості нарощування виробництва боєприпасів.


70Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: