Перебіг опалювального сезону у Кропивницькому обговорювався під час апаратної наради під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна сьогодні, 07 січня.
На минулому тижні КП “Теплоенергетик” працювало у стабільному режимі. Поривів, які б призвели до зупинки теплопостачання у Кропивницькому, не допустили, а незначні аварійні ситуації, що виникали, вирішувалися оперативно ремонтними бригадами.
Надзвичайно важливим етапом реконструкції системи теплопостачання обласного центру є виготовлення проєктно-кошторисної документації на І та ІІ чергу робіт, які мають бути виконані вже у поточному році.
- На теплогенеруючому підприємстві створена робоча група яка активно працює над проектом, вона технічно повністю забезпечена, - відзначив під час наради директор КП «Теплоенергетик» Олександр Чельник.
До проєктних робіт будуть також залучені профільні фахівці із проведення геодезичних вишукувань і виконання гідравлічних розрахунків.
- Перед початком робіт на об’єктах І та ІІ черг реконструкції необхідно виконати ревізію усіх мереж, що прокладені поряд із теплотрасою, - наголосив під час апаратної наради Олександр Мосін. – У першу чергу йдеться про мережі водопостачання та водовідведення. Кропивницьке ВКГ вже зробило свої розрахунки на ремонт трубопроводів а головне управління ЖКГ має узгодити порядок співпраці з власниками усіх комунікацій у цих районах.
Нагадаємо, мережа теплопостачання у Кропивницькому має протяжність 163 кілометри, подачу теплоносія забезпечують 70 котлів міської ТЕЦ і 22 котелень. Централізоване тепло подається до 838 житлових будинків, 78 закладів освіти, 24 закладів охорони здоров’я, 74 бюджетних організацій та 69 інших споживачів.
Щоб зробити систему теплопостачання у Кропивницькому ефективною, фахівці ТОВ «Енергопром-Інжиніринг» запропонували перевести ТЕЦ у режим роботи на комбінованих видах палива: природному газі і біопаливі – пелетах з переробки соняшникового насіння. Проєкт передбачає також виведення з експлуатації найпотужнішої в обласному центрі Південно-Західної котельні, натомість облаштування в мікрорайонах десяти модульних котелень. Теплові мережі також мають бути оптимізовані під необхідні розраховані менші за діаметром трубопроводи. Гібридні системи теплопостачання багатоповерхівок теж повинні бути ліквідовані – там де з централізованим теплопостачанням залишилася невелика кількість квартир, їх переведуть на автономні системи. Значна увага буде також приділена запровадженню автоматичних систем управління котельнями малої потужності і використанню системи екологічного менеджменту.
Частина локальних проектів модернізації теплової мережі під нову систему теплопостачання уже розроблена: вулиці Чорновола, Степана Бандери, територія навколо Ковалівського парку – тут ремонтні роботи розпочнуться першочергово.
https://www.facebook.com/krrada.official