Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 9 травня, 09:55
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2024/05/09/psihologi-ta-rjatuvalniki-dopomagajut-gromadjanam-dolati-naslidki-perezhitogo-obstrilu-foto-.htm
новини, 9 травня, 09:55

Психологи та рятувальники допомагають громадянам долати наслідки пережитого обстрілу (ФОТО)


Сьогоднішній ранок для жителів одного з населених пунктів Олександрійського району став найбільш стресовим за останній час. Внаслідок ворожого обстрілу руйнувань зазнали житлові будинки та гаражі. Втім, є і такі ушкодження, що не одразу можна помітити, адже це травми, що приховані глибоко у душі. Хтось здатен на їх вираження, а комусь це зовсім не властиво. Проте нервова система людини так само потребує невідкладної фахової допомоги, як і тіло у разі травм та ушкоджень, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.


Для надання першої психологічної допомоги постраждалим до місця події прибули психологи ДСНС Кіровоградщини. Разом з колегами з Нацполіції психологині обходили подвір’я постраждалого населеного пункту та спілкувалися з мешканцями. Допомогу пропонували ненав’язливо, адже справа ця дуже делікатна та потребує терпіння й подекуди особливого підходу. 


Головне — це визначити справжню потребу людини та допомогти їй впоратися з проблемою, яка наразі турбує її найбільше. Під час надання екстреної психологічної допомоги фахівцям довелося працювати з такими станами як паніка, плач, розпач, істерика та агресія. 


Дехто легко йшов на контакт та відверто ділився спогадами про пережите, а хтось відмовлявся від стороннього втручання. Вислухати, проявити терпіння та допомогти опанувати себе, коли емоції переповнюють, - саме це найперше потрібно людині, що опинилася в екстремальних обставинах.


Загалом психологічною допомогою було охоплено 13 осіб, серед яких жінки й чоловіки, літні люди та молоді, а ще — троє дітей. 


Тим часом рятувальники місцевого підрозділу не гаяли часу та допомагали населенню долати наслідки руйнувань. Закріплювали пошкоджені будівельні конструкції, прибирали уламки, латали за допомогою підручного матеріалу та OSB-плит посічені дахи та стіни будинків. Доклали зусиль і до розвантаження гуманітарної допомоги, що прибула до постраждалого населеного пункту.


Рятувальники завжди там, де потрібна допомога, та готові роботи усе від них залежне, аби люди не залишилися сам на сам з бідою.

                


143Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: