Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 4 жовтня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/10/04/10-tisjach-doz-vaktsini-proti-gepatitu-a-jaki-moz-otrimalo-vid-vooz-dostavleni-v-kozhnu-oblast-kraini.htm
новини, 4 жовтня 2023

10 тисяч доз вакцини проти гепатиту А, які МОЗ отримало від ВООЗ, доставлені в кожну область країни


Вакцини проти гепатиту А розподілені до кожного регіону та доставлені до обласних центрів контролю та профілактики хвороб. Вакцину для забезпечення безоплатних щеплень Міністерство охорони здоров’я отримало в рамках співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоровʼя. 


«Враховуючи воєнні виклики, коли українцям разом із маленькими дітьми доводиться перебувати в укриттях, в місцях масового скупчення людей, часто з обмеженим доступом до чистої води, підвищується ризик виникнення й поширення інфекційних хвороб. Міністерство охорони здоров’я у співпраці з міжнародними партнерами забезпечує можливість вакцинуватись безоплатно від інфекцій, щеплення проти яких є рекомендованими. Завдяки співпраці з ВООЗ 10 тисяч доз вакцин проти гепатиту А вже розподілені до кожної області до центрів контролю та профілактики хвороб, зокрема до областей з високим ступенем ризику захворюваності – це регіони, де прогнозовані повені та паводки, – для забезпечення вакцинації», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 


Гепатит А, більш відомий як «хвороба Боткіна», – це запальне інфекційне захворювання печінки харчового походження. Інфікування відбувається переважно через споживання брудної води або під час близького контакту з хворим. В окремих випадках гепатит А спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та призводить до летальних випадків. 


«Під час війни ризик поширення інфекцій, зокрема гепатиту А, значно вищий через пошкодження інфраструктури, погіршення санітарних умов і відсутність доступу до безпечного водопостачання на деяких територіях. Вакцинація є ключовим компонентом комплексних заходів громадського здоров’я, спрямованих на запобігання та реагування на спалахи захворювань, захист групи ризику і, як наслідок, зменшення навантаження на систему охорони здоров’я. Щоб підтримати уряд України у запобіганні масштабним спалахам захворювання населення під час війни, у забезпеченні прямого захисту груп високого ризику від захворювання, ВООЗ доставила 10 000 доз вакцини від гепатиту А в Україну та забезпечила подальше їх транспортування в усі регіони для швидкого доступу та використання в зонах високого ризику», – зазначив Ярно Хабіхт, голова офісу ВООЗ в Україні.


Найефективніші засоби боротьби з гепатитом А, за світовими стандартами, визначені три компоненти. Це контроль та поліпшення санітарних умов (зокрема, доступу населення до чистої питної води), підвищення безпеки харчових продуктів і вакцинація. 


Вакцини проти гепатиту А, які зареєстровані в Україні та продаються на фармринку, дозволені до використання дітям віком від одного року. Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Особливо важливо отримати щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють у закладах громадського харчування та підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах.


Додатково: в Україні обов’язкові 6 щеплень проти 10 небезпечних хвороб (туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, епідемічного паротиту). Усі вони внесені до Календаря профілактичних щеплень, і держава надає їх безоплатно. Водночас до переліку рекомендованих щеплень входять вакцини проти таких інфекцій, як ротавірус, пневмокок, менінгокок, вітряна віспа (вітрянка), гепатит А, вірус папіломи людини та грип. 


Ротавірус, пневмокок, менінгокок, вітряна віспа (вітрянка), гепатит А, вірус папіломи людини та грип – небезпечні для людини, щеплення проти хвороб, які вони викликають, в Україні рекомендовані (розділ 3 наказу МОЗ України №595 від 16.09.2011). Зробити їх можна власним коштом, проконсультуватися щодо необхідності та можливих протипоказань можна з сімейним лікарем чи педіатром.


203Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: