Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/09/21/ponad-100-tisjach-scheplen-proti-koru-vikonano-v-mezhah-kampanii-nazdoganjajuchoi-vaktsinatsii-.htm
новини, 21 вересня 2023

Понад 100 тисяч щеплень проти кору виконано в межах кампанії «наздоганяючої вакцинації»


У межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору проведено 104 121 щеплення (39,7% запланованих). За даними Центру громадського здоров’я, який є відповідальним за проведення кампанії, першу дозу вакцини отримали 49 926 дітей віком від 2 до 17 років, другу – 54 195 дітей віком від 7 до 17 років.


Найактивніше батьки роблять щеплення дітям від 2 до 6 років (52,8% плану). Найбільше щеплень минулого тижня провели у Києві, Херсонській, Житомирській, Рівненській та Полтавській областях. Найменше – в Черкаській, Івано-Франківській, Сумській, Вінницькій, Чернігівській  областях. 


Крім того, за тиждень щеплено 383 дитини з-поміж внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Найбільшу кількість ВПО щеплено у Полтавській, Одеській та Київській областях.


Вакцинацію проти кору можна пройти у пунктах щеплень, у закладах первинної медико-санітарної допомоги, а в деяких регіональних центрах та великих містах – у дитячих точках ЮНІСЕФ «Спільно». Організовані дитячі колективи, віддалені громади, в яких немає пунктів щеплень, а також батьки маломобільних дітей можуть викликати мобільну бригаду для вакцинації дітей від кору до себе. У межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору дітей, які пропустили планові щеплення, в Україні сформовано 312 мобільних бригад. Упродовж тижня до проведення щеплень КПК було залучено 66.


Нагадаємо, для повного захисту дітям потрібні дві дози вакцини від кору, краснухи та паротиту (КПК) в 1 рік (перше щеплення) та в 6 років (друге щеплення). Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно наздогнати якнайшвидше. Якщо вона старша 7 років та не має жодної дози вакцини, їй потрібно зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць. 


Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення можна за телефоном контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19. Якщо ви хочете викликати мобільну бригаду додому, до закладу освіти або до віддаленої громади, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ, там ви можете дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації, зв’язатися з ним та залишити заявку на приїзд бригади з вакцинації.


313Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: