Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 15 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/09/15/u-memorialnomu-muzei-marka-kropivnitskogo-die-proekt-rozmovi-pro-teatr-korifeiv-.htm
новини, 15 вересня 2023

У Меморіальному музеї Марка Кропивницького діє проєкт «Розмови про Театр корифеїв»


Відділ Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – Меморіальний музей М. Л. Кропивницького реалізовує довготерміновий проєкт із серії лекцій, бесід, презентацій виставок тощо під загальною назвою «Розмови про Театр корифеїв». Про це повідомив директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко вчора, 14 вересня 2023 року.


Мета проєкту – не розповісти сухо про біографії учасників трупи, знаної тепер як Театр Корифеїв, але розкрити різні аспекти їхнього життя та творчої діяльності: розповісти про їхні родини, учнів, особисті зацікавлення, дружні зв’язки з іншими митцями та непересічними особистостями, не лише театралами; показати їхні постаті в рецепції дослідників та письменників того періоду, а також мислителів наступних поколінь.


«Сподіваємося, що таким чином, охопивши під час наших «розмов» найрізноманітніші теми, ми зможемо залучити до залюблення Театром Корифеїв широке коло відвідувачів. Із цією ж метою ми обираємо різні формати наших розмов, проводимо їх як самі, так і з залученням запрошених спікерів. Серед таких, наприклад, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, а також режисер-постановник Муніципального театру сатири Роман Бутовський разом зі своїми колегами. Так, наші заходи відвідує учнівська та студентська молодь, беруть в них участь і дорослі», – зазначає завідувачка Меморіального музею М.Л. Кропивницького Богдана Бабенко.


Загалом в рамках проєкту вже провели 12 заходів. Серед них – «Марко Кропивницький та Микола Аркас: дружні та творчі зв’язки», «Тарас Шевченко в житті Марка Кропивницького», «Робота над постановкою п’єси М. Кропивницького «По ревізії» та подальші творчі плани Муніципального театру сатири», «Корифеї українського театру як духовна та національна еліта», «Актор-кропивничанин Іван Касьян та історія постановки п’єси «Замулені джерела» М. Кропивницького», «Про Кропивницького й не лише: письменник та краєзнавець Микола Смоленчук», «Кропивницькі: в любові та творчості» «Дослідник театру Петро Рулін», «Незабутні імена Корифеїв, увіковічені у кінофільмах» тощо.

https://t.me/oblrada_kr/3724


221Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: