Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 8 червня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/06/08/u-kropivnitskomu-alei-pochesnih-voinskih-pohovan-rekonstrujujut-v-odnomu-stili.htm
новини, 8 червня 2023

У Кропивницькому Алеї почесних воїнських поховань реконструюють в одному стилі


Алеї почесних воїнських поховань на Рівнянському і Далекосхідному кладовищах у Кропивницькому реконструюють і облаштують в одному стилі. Всі пропозиції з облаштування території Алей і пам’ятників Героям узгодили з родичами загиблих Воїнів.

 

Про це повідомив заступник міського голови Олександр Вергун під час брифінгу у міській раді 07 червня.


- Робота над проєктом реконструкції секторів для почесних поховань військовослужбовців розпочалася торік, розробником-підрядником стало ТОВ “Енергоплюс-Люкс”. Обидві Алеї облаштують в одному стилі. Меморіальний комплекс на Далекосхідному кладовищі, це власне, той сектор, де зараз і відбуваються воїнські поховання, згідно з проєктом реконструкції буде ідентичний до комплексу на Рівнянському кладовищі — матиме вхідну групу з іменами всіх похованих воїнів, з алеями, доріжками між могилами, з огорожею. Із протилежного боку передбачається облаштування майданчика для паркування, також по периметру комплексу плануються зелені насадження з туй смарагд, встановлять лавочки та урни, - повідомив Олександр Вергун. - Вартість проєкту облаштування Далекосхідного кладовища становить 25 мільйонів гривень, Рівнянського — 3,1 мільйона гривень. Кошти на облаштування Алей почесних поховань військовослужбовців передбачені в міському бюджеті.


За результатами зустрічі з рідними загиблих Героїв, до проєкту облаштування секторів для почесних поховань додадуть ще сміттєві контейнери та ємності для води, яку рідні зможуть використовувати для поливу квітів на могилах.


- Найдискусійнішим питанням під час зустрічі з рідними загиблих стало обговорення могильних пам’ятників. Оскільки на Рівнянському кладовищі уже встановлені пам’ятники воїнам, які загинули з початку АТО, вирішили, що решту пам’ятників встановлюватимемо такої ж форми, щоб вони всі були в одному стилі. Крім пам’ятника, у комплект облаштування місця поховання входитимуть також гранітні ваза для квітів та лампадка і прапор України, - зазначив заступник міського голови.


За словами Олександра Вергуна, від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, у Кропивницькому на Алеї Слави на Рівнянському кладовищі до могил Героїв, полеглих із 2014 року, додалося ще 32 поховання, а на Далекосхідному кладовищі станом на сьогодні похоронені вже понад 210 загиблих захисників України.


Договір з підрядником на виконання робіт на другій частині Рівнянського кладовища вже укладений, а облаштування Алей почесних воїнських поховань на Далекосхідному цвинтарі розпочнеться після завершення тендерних процедур: орієнтовно це триватиме 2-3 тижні.

https://www.facebook.com/krrada.official


321Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: