Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 7 листопада 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/11/07/u-kropivnitskomu-prezentuvali-programu-z-profilaktiki-i-podolannja-domashnogo-nasilstva-.htm
новини, 7 листопада 2018

У Кропивницькому презентували «Програму з профілактики і подолання домашнього насильства»


У вівторок,  6 листопада, представники громадської організації «Територія успіху» спільно з партнерами з патрульної поліції у Кіровоградській області та Психологічної Майстерні  " Інсайт" презентували «Програму роботи з  профілактики  і подолання домашнього насильства».


Кіровоградська область практично не займається профілактикою домашнього насильства. В 2016 році на це витрачено 900$ (!) - чи не найменше в Україні. 


В області відсутні будь-які спеціалізовані центри з надання допомоги жертвам домашнього насильства, корекційні програми не проводились, профілактичні заходи проводились тільки ситуативно – в рамках акції "16 днів проти гендерно-обумовленого насильства". 


Про це під час презентації розповідала виконавча директорка  ГО «Територія успіху» Інга Дуднік. Вона також зазначила, що їх організація  вже протягом 7 років проводить акції та заходи, які стосуються саме профілактики та попередження домашнього насильства .  


«Як показує, досвід, попит на такі заходи є дуже великим.  – розповідає Інга Дуднік - Саме тому, на сьогодні,  актуальним є проведення публічних інформаційних кампанії націлених на різну аудиторію і стосуються питань профілактики домашнього насильства».


Тимчасово виконуючий обов"язки начальника ГУНП у Кіровоградській області Олексій  Ніколаєв навів вражаючу статистику: «На сьогоднішній день утримуються 1812 особи, які вчиняли насильство в родині,  складено 2212 адміністративних протоколів, виписано штрафів на суму 152 тис. грн. та 27 осіб піддано адміністративному арешту».  Також Олексій Ніколаєв зазначив, що віднедавна, сімейне насилля переслідується і кримінальним покаранням. Відповідальність, що може настати з даного приводу більш жорстка - це можуть  бути і примусові роботи, і  обмеження волі, і навіть позбавлення волі терміном на 2 роки»


Корекційну програму презентували психологи психологічної Майстерні " Інсайт" Андрій Фоменко та Наталя Потапенко. Запропонована корекційна програма, пропонує шанс для людей, які прагнуть гармонізувати сімейні стосунки, позбавившись від насильницьких практик і складається вона з трьох блоків:


Перший - «Знати, щоб зупинити». Це є  просвітницьким компонентом  програми.

«Коли ми говоримо про домашнє насилля маємо на увазі перш за все фізичне, уже крайні прояви. Але форм насилля, різновидів насильницьких практик існує значно більше. Людина може навіть не усвідомлювати, що вона чинить насильницькі дії. – пояснює Андрій Фоменко. – Тому наша мета на цьому етапі: ознайомлення з формами насильницької поведінки, корекція, формування поняття про особистий простір. Як взаємодіяти таким чином щоб не ущільнювати свого партнера.


Другий  -   «Ми схожі,але ми різні».  Цей блок програми, за словами психологів,  узагальнює діагностичний компонент програми.


Кожен насильницький епізод має передісторію, часто насильники самі в дитинстві були жертвами насилля і перенели ці стереотипи поведінки у свою родину.  Можуть бути інші причини агресивної поведінки. Тому закладено діагностичний компонент.


Третій - корекційна робота. Психологи на цьому етапі пропонують  цикл зустрічей, щоб людина змогла змінитись. Наталя Потапенко наголосила, що на цьому етапі запорукою успіху роботи – це знайти в людині мотивацію і ресурси для розвитку соціально адаптивних форм поведінки що мають  замінити негативні моделі поведінки.


Потрапити на прийм до психологів  психологічної Майстерні " Інсайт" можна за адресою 

м. Кропивницький, вул. Гоголя 44.


Попередній запис :

+380 50 055 3327 - Фоменко Андрій, психолог психологічної Майстерні " Інсайт"

 +380502256832 - Потапенко Наталія, психолог психологічної Майстерні " Інсайт"

 

Презентація відбулась  в рамках проекту «Профілактика та попередження гендерно - обумовленого насильства», що реалізує ГО «Територія успіху» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


958Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: