Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: політика
Автор: Центр спільних дій
Дата: 29 січня, 10:36
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/politics/2024/01/29/tsifrovizatsija-protseduri-otrimannja-ubd-analitiki-pojasnili-jak-tse-polegshit-zhittja-viiskovim.htm
політика, 29 січня, 10:36

Цифровізація процедури отримання УБД: аналітики пояснили, як це полегшить життя військовим

Центр спільних дій


Отримати статус учасника бойових дій (УБД) можна буде онлайн – парламент ухвалив законопроєкт, що має значно спростити цю процедуру. Аналітики Центру спільних дій пояснюють, як працюватимуть ці новації.


Військові зможуть подавати електронну заяву про отримання УБД через “Дію”, реєстр військовозобовʼязаних або Державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки та оборони.


Цей вебпортал– новий ресурс, що створюється ухваленим законом. Повний перелік послуг, які військовослужбовці зможуть отримувати з його допомогою, ще має затвердити уряд.


Ухвалений законопроєкт змінює також підхід до процедури надання статусу УБД. Раніше військові мусили самотужки збирати необхідні документи: довідку про участь у бойових діях, витяги з вахтових журналів, копії польових листів та рапортів командирів та інші довідки. На все це могли піти місяці.


Тепер пакет документів до комісії Міністерства оборони можна буде подати онлайн. Зробити це може як військовий, так і члени його родини. Якщо якісь потрібні документи відсутні, то комісія сама має витребувати їх від органів, що ними володіють. Ті, у свою чергу, матимуть15 днів, щоб надати документ.


Упродовж не більше, як 10 днів після отримання всіх необхідних документів, комісія ухвалює рішення про надання військовослужбовцю статусу учасника бойових дій. В аналогічному порядку члени сімей загиблих захисників і захисниць зможуть отримати відповідний статус.


За словами аналітиків Центру спільних дій, ці новації суттєво спрощують бюрократичні процедури.  “Раніше, щоб зібрати необхідні документи, людині треба було не менше, ніж пів року. Потрібно було звертатися до військової частини, командирів. Інколи доводилося їздити за документами ледве не через усю Україну. Особливо важко це для поранених військовослужбовців”, – пояснює аналітикиня Оксана Заболотна.


“Тепер якщо немає якихось документів, спеціальна комісія надсилає запит до уповноваженого органу, і вони вирішують це питання між собою, без залучення військовослужбовця”, – підсумовує Оксана Заболотна.


Окрім спрощення процедури отримання УБД, закон запроваджує електронний кабінет підприємства для ведення персонального обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Аналітики вважають, що інструменти сервісу, радше за все, використовуватимутьдлябронювання спеціалістів.


Про те, що роботодавці вручатимуть працівникам повістки, у законі не йдеться. Така норма згадувалася взаконопроєкті про новий порядок мобілізації, який раніше проаналізували в Центрі спільних дій. Але цей документ [OZ1] уряд відкликав, а нового ще невніс.


3299Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: