У рамках обласної Декади профорієнтації молоді «Кар’єра: мрії та плани» у Комунальному закладі «Долинський опорний заклад середньої освіти – гімназія І-ІІІ ступенів №3» відбулася низка заходів: у форматі онлайн – презентація вищих військових навчальних закладів, а у форматі офлайн – презентація професії військовослужбовець.
Захід проведено спільно з представниками Другого відділу Кропивницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Максимом Лисицьким та Олександром Шестаковим.
Максим Лисицький, виступаючи перед учнями, підкреслив: військові дії, що відбуваються на сході України упродовж тривалого часу, а також героїзм та патріотизм військовослужбовців, які гідно захищають територіальну цілісність держави у зоні проведення АТО/ООС, стали причиною того, що багато українців переглянули своє ставлення до захисників Вітчизни.
«І вже зараз професія військовослужбовця стає все більш популярною. Бути військовослужбовцем непросто. Цим відважним людям завжди були притаманні такі риси, як дисциплінованість, відданість, вірність своєму обов’язку й присязі, а також патріотизм. Вони повинні бути готовими в будь-який момент стати на захист свого народу та країни. Військовослужбовцям часто доводиться ризикувати своїм здоров’ям, а іноді й життям», – наголосив М. Лисицький.
Водночас О. Шестаков назвав якості, які перешкоджають ефективній професійній діяльності за цією професією: нездатність аналізувати факти, нерішучість, відсутність почуття обов’язку, неорганізованість, імпульсивність, недисциплінованість та слабка воля.
Військовослужбовці запропонували школярам взяти участь в онлайн-презентації вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України. До заходу долучилися представники Військової академії (м. Одеса), Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів), Житомирського військового інститут імені С.П. Корольова, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (м. Київ).
Освітяни презентували факультети своїх навчальних закладів, професії та спеціальності, за якими проводиться підготовка військових фахівців. Присутні отримали вичерпну інформацію про умови вступу до військових вишів, порядок прийому документів та терміни проведення вступних випробувань. Школярі мали можливість поставити запитання представникам навчальних закладів та з перших уст отримати змістовні відповіді на них.
Наприкінці заходу майбутні абітурієнти продовжили спілкуватися з М. Лисицьким та О. Шестаковим, цікавилися подробицями несення військової служби, а дехто виявив бажання пройти профорієнтаційне тестування, аби визначитися зі своїм професійним майбутнім.
За словами фахівців районної філії, такі заходи вже стали традицією у спільній роботі служби зайнятості, представників ЗСУ та навчальних закладів. Вони сприяють свідомому вибору професії та успішному оволодінню нею.