Понад 700 мільйонів гривень боргу за спожитий газ, арештовані рахунки та відсутність актів готовності – з такими проблемами до нового опалювального сезону підходить найбільше в Кропивницькому тепло генеруюче підприємство «Теплоенергетик». Попри це в облдержадміністрації запевнили – вагомих підстав для перестороги в абонентів немає і холоди вони зустрінуть у теплих домівках.
А от депутати Кіровоградської обласної ради налаштовані не так оптимістично. І вважають аби цього річ опалювальний сезон минув без форс мажорів, крім управлінських рішень місцевої влади, в тому числі знадобиться і допомога Уряду.
Чи чекати новим споживачам теплових каруселей взимку? Це та кілька інших важливих питань обговорили та вирішили під час чергової сесії Кіровоградської обласної ради депутати.
Три місяці перерви і депутати знову за робочими місцями. Перше сесійне засідання цієї осені більшість обранців не прогуляли. У системі зареєструвались 55 з 64 депутатів. Розпочали засідання з питань організаційних. Майже одноголосно проголосували за призначення нових -старих керівників закладів освіти, медицини та соціальних установ.
Потім внесли поправки в інвестиційну програму ОКВП «Дніпро-Кіровоград» на 2021 рік. Після чого затвердили програму і на наступний рік. Сума складе близько 200 мільйонів гривень. За ці кошти «Дніпро-Кіровоград» планує завершити реконструкцію водоочисних систем та встановити лічильники обліку для абонентів. Рішення - підтримали, але депутатський корпус нагадав: «Солодкі обіцянки не повинні розходитись з ділом. Старі провідні мережі слід ремонтувати або міняти на високої якості.
Лідер фракції «Слуга Народу» в обласній раді Ігор Волков підкреслив: «Догани керівництву водоканалу виносять не від хорошого життя. Системних змін у кращій бік у роботі ОКВП «Дніпро-Кіровоград» в останні роки не відбувається».
І на те депутат вбачає кілька причин: «Існує кілька проблем: господарського характеру, і питання менеджменту. Підприємство «Дніпро-Кіровоград» - є монополістом в наданні послуг. А ми всі розуміємо, що з будь-якої точки зору монополіст – це погано. І коли ніхто не наступає на п’яти і немає конкуренції то підприємство не намагається шукати внутрішні резерви».
Занепокоєння в депутатів викликає в тому числі підготовка до нового опалювального сезону. Мовляв тепло підприємства погрузли в боргах і на передодні похолодань ще не всі отримали акти готовності. Проте в облдержадміністрації заспокоюють – підстав для паніки – немає. Сьогодні теплогосподарства готові майже на 99%. Не відстають від них і так звані об’єкти критичної інфраструктури.
Як зазначила керівник департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Ольга Довжук: «Акти готовності отримали 36 лікарень із 39, які мають їх отримати. Не отримали території: місто Світловодськ, Аджамська ОТГ і Кетрисанівська ОТГ. По лікарням у нас Помічнянська міська лікарня, Світловодська ЦРЛ, Дитяча обласна лікарні – ще не отримали акти готовності.
Тим не менш – цифри красиві лише на папері – переконаний Ігор Волков. Приводу розслаблятися немає. На дужку депутата реструктуризація багаторічних боргів, які накопичили теплопідприємства області має лягти на плечі не лише місцевого самоврядування. Конструктивну допомогу повинні запропонувати і в Уряді.
«В мене є побоювання щоб держава не залишила сам на сам місцеві громади з цими проблемами, які накопичувалися не один рік. А розкоординація і блокування рахунків точно йде не на користь підготовки до зими. В Уряді мають бути люди, які реальну ситуацію справ на місцях і саме Уряд має прийняти важливе управлінське рішення для того щоб допомогти комунальним теплопостачальним підприємствам не залишити в решті решт людей без тепла», - зазначив Ігор Волков.
Внесли депутати також корективи і до головного кошторису області. У бюджет додатково залучили більше двох мільйонів гривень для завершення реконструкції приймальних відділень у медзакладах. Добудують їх в обласній лікарні та Центральній міській лікарні Олександрії.
Загалом під час чергового сесійного засідання обранці розглянули 45 питань.