Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Микола Правда – науковий співробітник відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи Музею мистецтв
Дата: 16 квітня, 12:26
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2021/04/16/-perlini-ridnogo-kraju-.htm
фотогалерея, 16 квітня, 12:26

«Перлини рідного краю»

Микола Правда – науковий співробітник відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи Музею мистецтв


Ідея відзначати День пам’яток історії та культури України і Міжнародний День пам’яток і визначних місць належить Міжнародній раді з питань охорони пам’ятників і визначних місць. Метою заснування такого свята було привернення уваги громадськості до пам’яток історії та культурної спадщини людства. Кожен народ має свою самобутню культуру та історію, кожен наступний історичний період залишає пам’ятки та згадки про певну історичну постать  чи подію. 


Україна має багатовікову історію, традиції народу своїм корінням походять з прадавніх часів. Кожне покоління українців залишає та передає нащадкам власні здобутки та пам’ятки, від одного покоління до іншого передається досвід, традиції, знання, спогади та легенди про минуле народу. Саме так і закладається історична пам'ять нації, завдяки якій усвідомлюється єдина історія народу, що має свій історичний ареал, свою мову, культуру, традиції. 


Історична пам'ять, спираючись на пам’ятки та визначні місця, дає можливість людині відчути себе нащадком свого народу і впевнено почувати в сучасному світі. Пошанування свого минулого, пам’ятних подій  та видатних історичних діячів сприяє об’єднанню суспільства, надає громадянам відчуття причетності до історії. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки – це фортеці, споруди, пам’ятники, палаци, давні монастирі, інші історичні та природні місця. Все це складає культурну спадщину країни і охороняється законом. Меморіальний та культурний простір України формувався упродовж усього розвитку нації і набув сучасних форм під приводом політичних та соціальних процесів. Візуальні елементи історичної пам’яті українського народу формувалися разом                            з формуванням історичного типу українця і продовжують формуватися                     й сьогодні. 


Завданням сучасних українців є збереження пам’яток історії для прийдешніх поколінь шляхом їх реставрації та охорони, популяризація пам’яток та історичних місць, створення сучасної інфраструктури, що сприяло і ознайомленню з пам’ятками та історичними місцями якнайбільшої кількості людей. 

  

В експозиції «Перлини рідного краю» представлені до огляду роботи майстрів пензля, які репрезентують пам’ятки історії та природи області. Художники силою мистецтва рекламують культурну спадщину регіону, акцентують та актуалізують увагу глядача на безцінних скарбах рідного краю. Серед них відзначаємо наступні мистецькі твори: Світлани Аношкіної «Будинок-музей художника О.О. Осмьоркіна» (2018); Валерія Давидова «Єврейський будинок» (2020); Світлани Грамм «Краєзнавчий музей» (2020); Світлани Грамм «Міська лікарня. м. Кропивницький» (2020); Юрія Вінтенка «Монастирище» (2010); Володимира Волохова «Вхід до парку» (2005); Олександра Кольцова «На Хуторі Надія» (2020); Валентини Плавун «Театр» (2020); Сергія Шаповалова «Біля фонтану» (2018). 

   

Колектив Музею мистецтв щиро вітає з прийдешнім святом -  Днем пам’яток історії та культури України та Міжнародним Днем пам’яток                       і визначних місць, бажаємо всім причетним до свята творчого натхнення, успіхів в роботі, спокою в душах та здійснення мрій.                     

     

       

                                                                


555Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: