Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: економіка
Автор:
Дата: 23 січня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/economy/2018/01/23/v-ukraini-benzinova-lihomanka-jak-skorotiti-vitrati-na-palivo.htm
економіка, 23 січня 2018

В Україні – бензинова лихоманка: як скоротити витрати на паливо


Експерти радять переходити з бензину на газ, рідше їздити по супермаркетах і ринках, але купувати більше і користуватися громадським транспортом.


В українців – нова печаль і турбота. Ціни на бензин в країні злетіли вище за психологічну позначку в 30 грн за літр, і це змушує народ шукати способи на ньому заощадити. Максимальна ціна за літр ходового А-95 вже досягла 32 грн! Як змінилася його вартість за останні 7 років, див. інфографіку. “Сегодня” опитала експертів, щоб скласти найдієвіші поради, як скоротити витрати на паливо, пише pronews.com.ua.


Що буде


Нагадаємо, за останній місяць бензин А-95 додав у ціні 1,4 грн, або 5%, середня вартість по країні – майже 30 грн. Економіст Олександр Охріменко підрахував, що паливна складова в ціні різних товарів становить від 5% до 50%.


Найбільша – на пасажирському автотранспорті – в автобусах на міжобласних і зарубіжних маршрутах витрати на бензин і дизпаливо доходять до половини вартості квитка, в маршрутках – до 30%. У таксі, що працюють на бензині, частка палива в собівартості кілометра пробігу доходить до 40% (2,5-3 грн), що працюють на зрідженому (LPG) газі – до 20% (1,3-1,5 грн). У ціні продуктів частка палива – 5-15%, причому вона максимальна у товарів повсякденного попиту – хліб, молоко, молокопродукти, ковбасні вироби.


Директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко каже, що паливна складова здорожить продукти: наприклад, для буханки хліба плюс 6-8 копійок, для літра молока – до 20 копійок, для кілограма недорогої ковбаси – до 1 грн.


Заощаджуємо


На думку економістів, найочевидніший спосіб скоротити витрати на бензин – відмовитися від нього, перейшовши на LPG-газ. Шлях витратний, оскільки потрібно спочатку встановити газобалонне обладнання, що обійдеться мінімум в 10 тис. грн. Але витрати окупляться вже через кілька місяців: ціна проїзду одного кілометра на малолітражці (наприклад, Lanos) знизиться з 3 до 1,5 грн, навіть якщо їздити нечасто.


“Бізнес-структури почнуть масово переводити бензинові вантажівки на газ, щоб скоротити витрати, але продукти в роздробі від цього навряд чи подешевшають, – вважає Охріменко. – Також оптимізують логістику перевезень, можливо, зросте частка товарів постійного попиту (насамперед хліб, молоко), що закуповуються у найближчих виробників. Тут багато залежить від оптових цін, якщо товар знаходиться далі, але коштує дешевше, його привезуть”.


Директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко радить задуматися про електромобіль, які з 2018 року подешевшали більш ніж на 20% у зв’язку зі скасуванням ПДВ і акцизу на їх ввезення. До цього найдешевший електромобіль коштував 10 тис. доларів.


Головна стаття економії – зарядити акумулятор – коштує близько 70 грн (на 150 км пробігу), тоді як 20-літрова каністра бензину (на 150-200 км) коштує 600 грн.


Тим, хто використовує традиційні авто, Дорошенко радить рідше їздити за покупками до супермаркетів і купувати там побільше продуктів тривалого зберігання, це збереже паливо. Також він прогнозує, що люди стануть рідше їздити за місто на автобусах, а частіше – на електричках, а по місту пересядуть з маршруток на громадський транспорт.


Прогнози: дорожчатиме і в лютому


Експерти паливного ринку прогнозують, що бензин ще дорожчатиме.


“Причини дві – зростання цін на нафту в світі до $ 70 за барель і здешевлення гривні, оскільки більш як 80% пального Україна імпортує, – говорить директор спецпроектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев. – Ціни можуть піднятися до кінця місяця ще на 50-60 копійок за літр марки А-95 (вище 30 грн/л). Більше нафта навряд чи дорожчатиме, тому все залежить від курсу гривні, адже кожні 10 копійок її ослаблення долара піднімають ціну літра бензину на 8 копійок”.


Згоден з колегою, що зростання цін на паливо триватиме і в лютому, і аналітик консалтингової групи “А-95” Артем Куюн.


“А ось скраплений газ (середня ціна 13 грн/л.) поки дорожчати не повинен”, – розповів нам Куюн.3799Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: