Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор:
Дата: 30 листопада 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2023/11/30/jak-na-kirovogradschini-proishov-tizhden-testuvannja-na-vil-.htm
суспільство, 30 листопада 2023

Як на Кіровоградщині пройшов тиждень тестування на ВІЛ?


У світі понад 37 мільйонів людей живуть з ВІЛ. І майже 6 мільйонів з них не знають, що мають вірус. Тестування допомагає виявляти збудника та вчасно розпочати лікування. 


З 20 по 26 листопада одночасно на п'яти континентах у понад 40 країнах світу пройшов Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Щороку українська медична спільнота приєднується до ініціативи. Лікарі та лікарки заохочують людей перевіряти свій імунний статус. Це звичайна турбота про себе та людей довкола. А також можливість вчасно розпочати лікування, якщо тест на ВІЛ виявився позитивний. 


Традиційно громадська спілка «Твій сімейний лікар» за підтримки Центру громадського здоров’я України, «100% життя» — Мережа ЛЖВ, Coalition PLUS та HealthLink об'єднали 36 лікарів і лікарок з 12 областей України, серед них медики й медикині Кіровоградської області, які протягом тижня тестували людей на ВІЛ.


Медики та медикині надихали свої спільноти власним прикладом. І також тестувались, аби показати, що ВІЛ стосується кожного і кожної. Він не обирає за статусом, статтю та расою. Людина може жити з ВІЛ роками й не знати цього. Ось чому тестування надважливе для усіх. Ви також можете протестуватись на ВІЛ вже сьогодні. Це можна зробити безоплатно у свого сімейного лікаря чи лікарки, або ж у пунктах тестування на ВІЛ та кабінетах «Довіри». Подбайте про себе. Ви та ваше здоров’я — важливі. 


Як пройшов тиждень тестування на Кіровоградщині 

 

Оксана Лета, смт Новгородка

Я з практики знаю, як важливо обстежувати людей на ВІЛ. Бо ми нещодавно виявили позитивний результат у людини, у якої навіть симптомів не було. ВІЛ може бути у вас роками, а ви цього навіть не підозрюєте. Тому так важливо тестуватись, бо лише тест може показати, чи є у вас вірус. Лікарі та лікарки також мають робити тести. Це необхідно для кожної людини. У тиждень тестування люди охоче дізнавалися свій ВІЛ-статус. Сергій Баранов, ФОП Баранов С.К., Кропивницький 

У нас дуже багато декларантів та декларанток. Ми турбуємося про їхнє здоров’я. Тести на ВІЛ робимо щодня. Тож і у тиждень тестування ми не зупиняємося. Знати свій ВІЛ-статус важливо. Це потрібно для кожного й кожної, аби піклуватись про себе і близьких. Тестуйтесь і будьте здорові. 


ВІЛ та Україна. Що потрібно знати?


В Україні майже 300 тисяч людей живуть з ВІЛ. Половина з них дізнаються про свій статус вже у розгорнутих станах хвороби, коли ВІЛ переходить у СНІД та подолати його вже неможливо. Україна й досі має високий рівень поширення ВІЛ і знаходиться на другому місці у Східній Європі. Водночас медична система може протистояти вірусу й допоможе зберегти комфортне життя людей з ВІЛ. 


Найперше — це тестування. Ви можете безоплатно протестуватись у сімейного лікаря чи лікарки, або ж обирайте найближчий  заклад за цим посиланням, де також можна безоплатно обстежитись на ВІЛ. Якщо результат тесту виявиться позитивний — це не вирок. Ви можете прожити довге, повноцінне життя, якщо лікуватиметесь антиретровірусною терапією. Вона пригнічує розмноження ВІЛ в організмі та  відновлює функції імунної системи. Сьогодні в Україні сотні тисяч людей приймають АРТ. Антиретровірусні препарати повністю забезпечує держава. Для усіх українців й українок вони безоплатні. 


Не відкладайте тестування на ВІЛ.  Протестуйтесь і збережіть своє життя вже сьогодні. Якщо у вас виявили ВІЛ — будьте прискіпливими до свого здоров'я. Любіть себе у різних станах. Отримуйте безоплатну терапію проти ВІЛ і живіть далі повноцінне життя. 


 «Тиждень тестування на ВІЛ 2023» реалізується громадською спілкою «Твій сімейний лікар» за підтримки Центру громадського здоров’я України, «100% життя» — Мережа ЛЖВ, Coalition PLUS та HealthLink.


1007Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: