У 50 років більшість лише мріє про нові починання, але Сергій Панфілов – не з таких. Його історія – це приклад постійного розвитку, де кожен новий виток– це впевнений крок до нової справи, нових рішень і нового простору для людей.
Тож, свою професійну подорож він розпочавпісля закінчення Вищого професійно-технічного училища №9 за спеціальністю «Бухгалтер-оператор ЕОМ», однак згодом чоловік змінив вектор: захопився сферою краси, відкрив власний кабінет, став викладачем і заснував школу манікюру «ViLeNa Studio», де виросло ціле покоління майстрів. Та зупинятися – не в стилі підприємця.
Сергій Вікторович задумав новий проєкт – мінікав’ярню «Спільно», яка символічно поєднує два бренди: ViLeNa і Sapremo.«Краса та енергія – разом краще», – підкреслює засновник.Проєкт став результатом партнерства між Сергієм Панфіловим і Олександром Кириченком – власником бренду Sapremo і діючим військовим. Обох об'єднує не лише підприємництво, а й спільний життєвий виклик – інвалідність з дитинства, що стала не перешкодою, а джерелом внутрішньої сили та незламності.
Наразі Сергій Панфілов дбаючи про розвиток власного бізнесу взяв участь грантовій програмі «Власна справа», яка допомагає розвинути вже налагоджений бізнес. Тож вирішив спробувати.
Чоловік подав необхідні документи через Єдиний портал державних послуг Дія, склав та успішно захистив свій бізнес-план. Перемога не забарилася. Підприємець уже отримав від Державної служби зайнятості позитивне рішення, грант у розмірі 250 тисяч гривень та створив 2 нових робочих місця.На грантові кошти Сергій Вікторович придбав основне дороговартісне обладнання, без якого ведення нового напрямку було б неможливим.
«Все вдалося. Сьогодні ми не просто готуємо напої – ми створюємо спільноту.Ми плануємо проводити дегустаційні дні, давати людям можливість поспілкуватися та відчути справжній смак кави і підтримки», – розповідає чоловік.
Відкриття «Спільно» заплановано на 15 липня. У якомусь сенсі – це сімейний бізнес. Назва магазину «ViLeNa» походить від імен дітей: Вітя, Лєна, Настя. А дружина Сергія Вікторовича, також підприємиця, наразі проходить навчання на професію бариста, щоб підтримати команду – у разі потреби замінити працівника, а в перспективі ще й навчати барист самостійно. Вона справді захоплена кавою, тож це – щира участь, а не формальність.
Важливо й те, що Сергій Панфілов – не лише підприємець, а ще й волонтер,який активно підтримує Збройні Сили України. Він регулярно допомагає армії, передаючи найнеобхідніше на фронт. Це ще один приклад того, як бізнес, заснований на цінностях, може бути джерелом сили для спільноти.
Це яскравий приклад того, як грантова підтримка перетворюється не лише на ефективний інструмент розвитку підприємництва, а й на потужний чинник створення нових робочих місць для незайнятих громадян та стимул зростання територіальних громад. Уже в липні до команди переможця гранту приєднаються ще двоє працівників із числа зареєстрованих безробітних.