Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: вчора, 15:15
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/07/03/-kozhnii-ditini-potribna-rodina-u-kropivnitskomu-do-populjarizatsii-simeinih-form-vihovannja-doluchatsja-religiini-gromadi.htm
новини, вчора, 15:15

«Кожній дитині потрібна родина»: у Кропивницькому до популяризації сімейних форм виховання долучаться релігійні громади


Популяризація та розвиток сімейних форм виховання, що забезпечують зростання кожної дитини, яка залишилась без батьківського піклування, та дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах, в сімейному оточенні стали головною темою під час круглого столу  «Кожній дитині потрібна родина».


Ініціативу управління з питань захисту прав дітей обговорити актуальне для Кропивницького питання підтримали заступник міського голови Сергій Колодяжний та керівники і представники десяти релігійних громад міста. До розмови долучилися також мати-вихователька Людмила Кожанова і патронатний вихователь Олег Рогов.


Особливе значення для суспільства є доля дітей, які залишились без батьківського піклування, - наголосив у своєму слові Сергій Колодяжний. - Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, патронату над дитиною, наставництва стали основою державної політики щодо дітей, які залишились без батьків або перебувають в складних життєвих обставинах. У складні для нашої країни часи забезпечення кожній дитині можливості зростати в сімейному середовищі –  це не лише гуманітарне завдання, але й інвестиція у майбутнє держави.

 

Сергій Колодяжний переконаний, що популяризація сімейних форм виховання, наставництва та патронату, здатна вирішити низку соціальних проблем у Кропивницькому.


Вкрай важливо забезпечити кожній дитині можливість жити в сім’ї, де про неї дбають, підтримують і допомагають підготуватися до самостійного життя.  Діти, які виховуються в сімейному середовищі, з більшою ймовірністю стануть соціально активними й самостійними громадянами. Вони здобувають освіту, опановують професію, створюють власні родини та стають корисними для суспільства.


За інформацією начальниці управління з питань захисту дітей Тетяни Тимоховської, у Кропивницькому на сьогодні є нагальна потреба у влаштуванні 26 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання, тому є необхідність у додатковому створенні дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей або  влаштуванні дітей під опіку.


Наразі у місті функціонують 24 прийомні сім’ї, у яких виховуються  37 дітей, та 5 дитячих будинків сімейного типу, які прийняли 38 дітей. У трьох сім’ях патронатних вихователів перебувають 10 дітей.


Одним із найефективніших засобів допомоги дітям, які виховуються в закладах, є наставництво, яке сприяє покращенню результатів навчання дитини, її культурному та духовному розвитку, адаптації в суспільстві за допомогою дорослого наставника. – відзначила Тетяна Тимоховська. -  Крім того, є потреба у розвитку послуги патронату над дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах. Патронат є альтернативою закладам інституційного догляду та виховання дітей. На даний час 10 дітей потребують влаштування у патронатні сім’ї.   


Важливою місією круглого столу  під гаслом «Кожній дитині потрібна родина»  стало надання можливості за допомогою релігійних громад міста розширити коло пошуку людей, готових взяти дитину в свою сім’ю, та сформувати позитивну думку суспільства щодо надання допомоги кожній дитині, яка перебуває в складних життєвих обставинах, дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування.


Сьогодні із трьох створених  патронатних сімей, двоє вихователів є членами релігійних громад, із 5 організаторів дитячих будинків сімейного типу – троє віруючих, також значна кількість прийомних сімей належать до релігійних громад міста. 


- Отже вбачається великий потенціал у створенні нових сімей для дітей за вашого сприяння  і ми розраховуємо на тісну співпрацю з вами для розвитку сімейних форм виховання, - звернулася Тетяна Тимоховська до очільників релігійних громад міста. 


Учасники круглого столу переглянули відеосюжети про роботу  дитячих будинків сімейного типу та послуги патронату над дитиною.


Мати-вихователька Людмила Кожанова та патронатний вихователь Олег Рогов поділилися історіями свого долучення до створення та роботи закладів і розвитку сімейних форм виховання. 


В Україні все більших обертів набирає також  наставництво дітей і стає важливою формою їх підтримки. Це пов’язано не тільки з війною, яка забирає життя батьків і робить дітей сиротами. Це, перш за все, – реакція на соціальні негаразди в суспільстві, де певна частина дітей проживає в інституційних закладах та позбавлена батьківського піклування. 


Наставником може бути лише повнолітня особа, яка ладнає з законом і яка бажає допомагати дітям, підліткам та молоді. 


Через дбайливе ставлення та підтримку окремої дитини можна виростити покоління відповідальних, емпатійних людей, які готові допомагати один одному.  Щире спілкування та спільне проведення часу з наставником чи з наставницею дають дитині відчуття приналежності до соціуму, сприйняття себе як важливої особистості. Це допомагає дитини розвинути власні  комунікативні навички.


- Наставництво надає дитині комплексну підтримку, необхідну для її розвитку та успішної інтеграції в суспільство, допомагаючи їй стати самодостатньою, впевненою в собі та готовою до дорослого життя особистістю.  Так формується майбутнє покоління успішної держави, - підкреслила Тетяна Тимоховська. -  Сьогодні наставництво здійснюється на добровільній та безоплатній основі.  Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і  може присвячувати їй свій час, знання та сили.


Керівники релігійних громад висловили повну підтримку ініціативі управління з питань захисту прав дітей і запевнили, що активно поширюватимуть серед вірян інформацію про можливості підтримки дітей, які залишилися без батьківської опіки

https://www.facebook.com/krrada.official?locale=bg_BG


109Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: