У Центрі підтримки підприємництва Кропивницької міської ради відбулася продуктивна зустріч з представниками Державної податкової служби у Кіровоградській області, в ході якої обговорювали важливі аспекти діяльності неприбуткових організацій в період воєнного часу.
Допомагали розібратися у складних питаннях оподаткування та надали цінні практичні поради фахівці своєї справи: начальниця управління оподаткування юридичних осіб Наталія Радзіховська, начальниця відділу аналітичної роботи Тетяна Папушой, начальник управління податків і зборів з юридичних осіб невиробничої сфери Олексій Коваленко.
Про неприбуткові організації
Статус неприбуткової організації можуть мати бюджетні установи, громадські об'єднання, благодійні фонди, релігійні організації, професійні спілки, кооперативи та багато інших.
Основний принцип діяльності: отримані доходи неприбуткової організації мають використовуватись лише на здійснення видатків та напрямів діяльності, визначених установчими документами.
У період воєнного стану неприбуткові організації можуть витрачати кошти не лише на свою діяльність, а й на допомогу ЗСУ.
Як включитися до Реєстру неприбуткових організацій
Неприбутковими вважаються підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідного до ПК. Щоб приєднатися до реєстру неприбуткових організацій потрібно подати заяву до контролюючого органу за Ф №1-РН, рішення приймається протягом 3 робочих днів.
Благодійна та гуманітарна допомога
Гуманітарна допомога — це допомога, яка надходить від іноземних громадян або юридичних осіб України та надається на спеціальні цілі неприбутковим організаціям. Надати та отримати таку допомогу можуть лише ті організації, що включені до переліку отримувачів гуманітарної допомоги, який формується Міністерством соціальної політики України.
Благодійна допомога не вимагає спеціального статусу чи реєстрації в переліку. Це кошти, товари або послуги, що надаються для допомоги нужденним або організаціям, без обмежень щодо походження та статусу донорів.
Що робити, якщо організація отримала дохід
Неприбуткова організація, яка отримала дохід, який порушує умови її статуту – має подати декларацію, сплатити податок і буде виключена з Реєстру.
Форма № 20-ОПП
Форма № 20-ОПП використовується для реєстрації, внесення змін або закриття об'єктів оподаткування юридичної особи, таких як рухоме і нерухоме майно. У разі неподання цієї форми протягом 10 робочих днів після реєстрації, на організацію накладається штраф: 1020 грн (для ФОП - 340 грн). Якщо змінюється інформація про об'єкт (наприклад, місцезнаходження або тип), необхідно подати оновлені дані.
Що робити, якщо на кінець року в організації є невитрачені кошти?
Залишок коштів не є порушенням, вони можуть залишатися на рахунку організації.
Податкова звітність
Неприбуткові організації подають фінансову звітність за ПСБО (баланс форма №1-мс, Звіт про фінансові результати №2-мс) та Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.
Фінансову звітність за ПСБО (баланс форма №1-мс, Звіт про фінансові результати №2-мс) подається за умови, якщо неприбуткова організація відповідає критеріям мікропідприємництва.
Якщо вона не відповідає даним критеріям, то зобов’язана подати повну фінансову звітність: Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух коштів, Звіт про власний капітал та примітки до фінансової звітності.
Звіт про використання доходів (прибутків) подається один раз на рік (протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного року).
Об’єднаний звіт по ЄСВ та ПДФО подається у разі наявності співробітників (трудові відносни або договір ЦПХ). Цей звіт подається щоквартально протягом 40 клендарних днів, наступних за звітним періодом (кварталом).
Декларація по ПДВ подається якщо неприбуткова організація зареєстрована платником ПДВ. Вона подається до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом (місяцем).
Цікаві факти: У Кіровоградській області зареєстровано 4354 неприбуткові організації.
Збережіть цей пост, щоб не загубити важливу інформацію!
https://www.facebook.com/krrada.official?locale=bg_BG