На рівні регіону голова ОДА започатковує нову практику владної комунікації. Сьогодні дано старт "Щорічному стратегічного діалогу", який передбачає вільне спілкування керівника області із представниками різних інститутів громадянського суспільства: політиками, опозиціонерами, журналістами, промисловцями і підприємцями, медиками і вчителями, студентською молоддю, інтелігенцією - мета обговорити із якомога більшим колом представників різних категорій громадян, чи то за професійною приналежністю, чи життєвими вподобаннями, стратегічні вектори розвитку області поточного року і на перспективу.
На початку зустрічі Андрій Ніколаєнко наголосив, що свідомо відмовився від усталеного формату роботи підсумкової річної прес-конференції чи телемарафону – спілкування виключно із журналістами це вже своєрідний обмежуючий маркер, а діалог з громадою повинен бути не лише відкритим, а й всебічним, саме тому до нього й залучено таке широке представництво.
Для Кіровоградщини і в минулому, і особливо у поточному році її керівник визначає за пріоритетний напрям роботи – залучення інвестицій: "Саме інвестиції є головною рушійною силою для розвитку економіки", - наголосив Андрій Ніколаєнко.
А разом з тим, Андрій Ніколаєнко також підкреслив, що майбутнє держави – це її підростаюче покоління, а тому влада, в першу чергу, має працювати на захист інтересів дітей. "Доки наша команда працюватиме на Кіровоградщині, діти – залишатимуться для нас в пріоритеті", - відзначив голова ОДА.
Усі розпочаті проекти в минулому році, які стосуються дітей, як-то розвиток дошкільної мережі, спортивної інфраструктури, за словами Андрія Ніколаєнка, будуть продовжені і в нинішньому, при цьому на зовсім інший рівень роботи розраховує керівник області від закладів охорони здоров'я, а особливо обласної дитячої лікарні.
На чільне місце у питанні залучення інвестицій Андрій Ніколаєнко ставить створення індустріальних парків на території області. Надихнувшись прикладом успішного розвитку індустріальних парків у Калузі, голова ОДА планує навіть перевершити досвід цього російського регіону тут, на Кіровоградщині.
Не менш важлива роль і за раціональним використанням земель, для сільськогосподарської Кіровоградської області розвиток АПК – це необмежений потенціал для росту економічних показників. Це доводить той факт, що завдяки збільшенню поголів’я ВРХ і нарощування потужностей зберігання збіжжя за останні кілька років область уже показує позитивну динаміку виробництва сільськогосподарської продукції. І в промисловому плані є свої досягнення – введено в дію нові реальні заводи і підприємства. Всі ці приклади голова ОДА вважає за показові ілюстрації до реалізації обласної програми "Центральний регіон – 2015".
Більше того, позитивні зрушення у промисловості і АПК впливають і на показники наповнення бюджетів. "За темпами приросту бюджету Кіровоградщина у 2013 році посіла перше місце", - наголосив голова ОДА – "І за темпами розвитку економіки – 2", - продовжив він.
Що стосується планів на рік, який розпочався, то на першому місці Андрій Ніколаєнко визначив поліпшення стану доріг.
- Дороги потребують серйозних капіталовкладень. І 2014-й рік має стати роком інвестування у дорожнє будівництво, - зазначає Андрій Ніколаєнко.
При цьому він зауважує, що за останні пару років стан доріг в області все ж таки покращився, це реально відчутно, якщо порівнювати їх із сусідніми регіонами. Іще один стратегічний напрямок, який виділив голова ОДА стосується головної водної магістралі області.
- Водовід "Дніпро-Кіровоград". Багато було критики, коли постало питання про його об'єднання. І ми вчинили правильно. Адже зараз із 4 міських водоканалів ми би мали 2 банкрути і надзвичайно високі тарифи за воду. Після реорганізації єдина структура "Дніпро-Кіровоград" може претендувати на залучення інвестицій з метою подальшої модернізації, - відзначає Андрій Ніколаєнко.
При цьому він висловив сподівання, що область зможе залучити кредитний ресурс від Світового банку у розмірі 30 млн. доларів саме на модернізацію водоводу.
Звертаючись до присутніх в залі Андрій Ніколаєнко підкреслив, що необхідно гуртом налаштовуватись на конкретні справи заради блага області. Він наголошує, що шлях до якісних змін в державі, необхідно розпочинати із себе в межах рідного регіону, поліпшуючи життя не просто у власному домі, а в цілому - на своїй малій батьківщині.