Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Микола Правда та Олег Юрченко – науковці відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи Кіровоградського обласного художнього музею
Дата: 15 травня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2017/05/15/pam-jati-v-jacheslava-shkodi-prisvjachuetsja-.htm
фотогалерея, 15 травня 2017

Пам’яті В’ячеслава Шкоди присвячується...

Микола Правда та Олег Юрченко – науковці відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи Кіровоградського обласного художнього музею


11 травня у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбувся круглий стіл в рамках щорічних зустрічей пам’яті історика, краєзнавця, шевченкознавця, громадського діяча В’ячеслава Євгеновича Шкоди - без перебільшень, легендарної особистості, видатного земляка, нащадка славетного шевченківського роду, ґрунтовного та вдумливого історика, краєзнавця, шевченкознавця, лауреата трьох (!) премій – імені Володимира Винниченка, обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова та першим і єдиним в області лауреатом державної краєзнавчої премії імені Дмитра Яворницького, і що дуже важливо – душевно світлої людини.


Даний захід набув особливо актуального характеру в умовах суворих реалій воєнного часу, адже мова йшла про палкого патріота рідного краю, активного члена історичного гуртка «Холодний Яр» та українського козацтва,  невгамовного дослідника минувшини Степової Еллади, ініціатора встановлення у місті Знам’янці пам’ятника великому Кобзарю, краєзнавця, чиї наукові розробки спрямовані на виховання патріотичних почуттів,                        а дослідження свого родоводу подарувало усім нам нетрадиційне (нерадянське) бачення Духовного батька нації.


Присутні пригадали щасливі хвилини спілкування з цією неординарною особистістю та її вагомий внесок в розвиток краєзнавства на теренах нашого краю. 


Учасники круглого столу розповідали про цікаві моменти з життя В’ячеслава Євгеновича, ділилися враженнями від особистих зустрічей з ним, переглядали відеофільми та фотосвітлини.  Особливо зворушливо під час зустрічі прозвучали слова його доньки Яніни В’ячеславівни Шкоди, які вона залишила у соціальній мережі під афішею зазначеного заходу «З великою повагою вітаю учасників! Усім натхнення та міцного здоров’я. І хай «скарби біля порога» час від часу надихають на добрі справи, пошуки та знахідки». 


Окремою темою для дискусії стала подальша доля дітища В'ячеслава Шкоди - єдиного на думку фахівців в Україні музею «Кобзарева світлиця» та необхідності вжити усі можливі заходи для фактично другого народження цієї унікальної музейної перлини. Учасники круглого столу висловили впевненість у важливості щорічного вшанування пам'яті видатного краєзнавця, зокрема - шляхом проведення круглих столів, різноманітних конференцій та семінарів із залученням студентської аудиторії. Адже кому, як не молоді, переймати естафету патріотизму та жертовного служіння своїй державі. Також вирішено продовжити роботу щодо започаткування краєзнавчої премії ім. В. Шкоди.


568Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: