До прикмет на Трійцю завжди ставилися дуже дбайливо, передаючи їх в сім’ї від дорослих дітям.
Одним з найбільш древніх є звичай приносити до церкви для освячення, а потім ховати в будинку за раму або пізніше за ікону пучки “слізних” трав – траву, яку спеціально оплакували, бо сльози символізували дощ. Таким чином, люди випрошували у природи і Бога гарного літа без засухи, з дощами і багатим урожаєм, пише intermarium.com.ua.
Доброю прикметою на Трійцю вважається сватання. Дехто досі впевнений, що як на Трійцю посвататися, а на Покрову одружитися, значить, життя у цього подружжя буде довгим, щасливим, в любові та злагоді.
Мабуть, найвідоміша прикмета – на Трійцю завжди йде дощ. У народі кажуть, що дощ у день Святої Трійці – це сльози за померлими людям, адже суботу перед Трійцею називають батьківською.
Вважається, що з понеділка – дня Святого Духа заморозків вже не буде, наступають теплі дні.
У день Святого Духа прийнято роздавати весь дріб’язок жебраком, тим самим захищаючи себе від негараздів і хвороб.
Також вірили, що в цей день чесна людина могла знайти скарб, почувши його заклик з глибин землі.
Існує повір’я про те, що рослини на Трійцю наділяються особливою магічною силою, що відбилося в звичаї збирати в ніч на Трійцю лікарські трави. Вважається, що зібрані в день Святої Трійці трави володіють величезним цілющим ефектом і працюють як потужні обереги. Так полин, зірваний в Тройця надійно оберігає будинок і сім’ю від всієї нечистої сили і підступів чаклунів. За допомогою любистку дівчата ворожили на наречених і велику любов. М’ята оберігала дітей від поганих снів і нічних криків. А трава тим’ян, чебрець, допомагала жінкам завагітніти і виносити здорову дитину.