Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Відділ комунікацій Кіровоградського обласного центру зайнятості
Дата: 14 липня, 12:00
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2025/07/14/u-fokusi-turbota-uvaga-ta-realni-dii-na-pidtrimku-kozhnoi-ljudini-jaka-vtratila-dim-ale-ne-viru-v-maibutne.htm
суспільство, 14 липня, 12:00

У фокусі – турбота, увага та реальні дії на підтримку кожної людини, яка втратила дім, але не віру в майбутнє

Відділ комунікацій Кіровоградського обласного центру зайнятості


Служба зайнятості приділяє особливу увагу підтримці внутрішньо переміщених осіб, надаючи широкий спектр соціальних послуг, що враховують їхні індивідуальні потреби, життєві обставини та виклики адаптації на нових територіях.


Завдяки співпраці з громадськими організаціями, благодійними фондами та міжнародними партнерами, служба забезпечує комплексну підтримку– від юридичних консультацій до психологічної допомоги, від сприяння працевлаштуванню до соціального супроводу. Це дає змогу переселенцям швидше інтегруватися в нову громаду та відчути себе повноцінними її членами.


Нещодавно в Олександрійській філії обласного центру зайнятості пройшов інформаційний семінар за участі ГО «Десяте квітня». Захід був присвячений ознайомленню переселенців із Міжнародним реєстром збитків– першим етапом компенсаційного механізму, який має на меті фіксацію шкоди, завданої агресором у період воєнного стану.


Від Галини Клочко, юристки ГО «Десяте квітня», учасники заходу дізналися, що являє собою реєстр збитків, як подати заяву на компенсацію за знищене майно та хто може звернутися. Також було роз’яснено порядок подання заяв на відшкодування.


Питань у відвідувачів було чимало, тому відбувся активний діалог, під час якого надавались роз’яснення щодо:спадкових справ;майна, яке знаходиться на окупованій території;повернення родичів, незаконно вивезених росіянами;можливості перетину кордону за закордонним паспортом без біометричних данихта інших актуальних запитань.


Водночас Катерина Карпенко, соціальна працівниця ГО «Десяте квітня», розповіла про безкоштовні послуги, які організація надає переселенцям та постраждалому населенню. Зокрема: юридичні та психологічні консультації; соціально-фізичний супровід тих, хто цього потребує; транспортування машиною організації в межах Кіровоградської області для забезпечення доступу до установ та медичних закладів; вирішення інших питань переселенців в індивідуальному порядку.


Фахівці ж філії нагадали присутнім про послуги, які служба зайнятості надає клієнтам, зокрема внутрішньо переміщеним особам. «Усім громадянам, які звертаються до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні, надається комплекс соціальних послуг, передбачений чинним законодавством. Це:виплата допомоги по безробіттю;профорієнтація;організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру;участь у суспільно корисних роботах;надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням», – зазначила Олена Губа, психолог філії.


Не оминули й питання розвитку підприємництва через участь у програмі «Власна Справа». Наголошувалося, що є чимало прикладів успішних історій внутрішньо переміщених осіб, які вибороли грант та успішно реалізовують бізнес-ідеї на території області. 


У межах семінару учасникам, яких зацікавила інформація про участь у грантовій програмі, було запропоновано звернутися до офісу для малого та мікробізнесу «Зроблено в Україні», що функціонує на базі Олександрійської філії служби зайнятості. Саме там переселенці можуть отримати фахову консультацію щодо: умов участі у програмі;підготовки бізнес-плану;оформлення гранту;подальшого супроводу після отримання фінансування. «Це реальна можливість перетворити ідею на стабільний бізнес, реалізувати себе у новій громаді та зміцнити локальну економіку», – наголосила Олена Яценко. 


Про важливість проведення таких  заходів говорять самі учасники. «Я переїхала з м. Бахмут, втратила через війну чимало – дім, роботу, звичне життя. Цей захід став для мене не просто джерелом інформації, а потужною підтримкою. Я вперше отримала відповіді на запитання, які турбували давно. І головне – відчула, що не одна. Тут дійсно допомагають зробити перший крок до справедливості та компенсувати втрати, яких зазнали ми всі».


113Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: