Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Анна Коваленко, Українська правда. Життя
Дата: 17 квітня, 19:18
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2025/04/17/shkilni-kanikuli-vlitku-trivatimut-lishe-dva-misjatsi-u-mon-dali-roz-jasnennja-dlja-batkiv.htm
суспільство, 17 квітня, 19:18

Шкільні канікули влітку триватимуть лише два місяці? У МОН дали роз'яснення для батьків

Анна Коваленко, Українська правда. Життя


Днями у соціальних мережах та медіа поширювали інформацію про те, що уряд нібито скоротив на місяць канікули для школярів у 2025 році.


У Міністерстві освіти і науки назвали такі повідомлення "неправдивими" і пояснили, що тривалість навчального року встановлюють у кожній школі окремо.


Там визнали, що дійсно за постановою Кабміну навчальний рік триває від 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року. Однак ці терміни є граничними, а не обов'язковими датами завершення навчання.


"Цю дату, як і структуру навчального року, дати канікул тощо, визначають не в уряді, а в самих школах. Це не новація: таку гнучкість передбачено чинним законодавством уже багато років поспіль, ще до повномасштабної війни", – додали у відомстві.


Насправді школи мають автономію, аби вирішувати, коли завершувати навчальний рік для учнів. 


Навіть якщо звичайні заняття для учнів вирішать завершити до червня, у перший місяць літа можуть організовувати освітній процес в інших формах:


- додаткових консультацій;

- освітніх екскурсій;

- літніх пришкільних таборів;

- проєктної роботи;

- індивідуальних занять тощо.


У МОН пояснюють, що в школах можуть використовувати такі формати навчання, аби подолати освітні втрати учнів, спричинені війною.


"Міністерство освіти і науки України закликає всіх перевіряти інформацію в офіційних джерелах та довіряти рішенням педагогічних рад закладів освіти", – наголосили у відомстві.


Раніше в Службі освітнього омбудсмена запропонували надати українцям можливість самостійно визначати тривалість навчального року, залежно від ситуації в регіоні. При цьому радять враховувати думку педагогів та батьків школярів.


Українська правда. Життя

104Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: