Ментальне здоров’я в умовах сьогодення – запорука внутрішньої рівноваги. Це здоровий дух та психіка людини, гармонійний психоемоційний стан, в якому можна реалізувати як професійні, так і творчі здібності, протистояти життєвим негараздам.
Фахівці служби зайнятості долучаються до реалізації урядових ініціатив, що орієнтовані на зміцнення ментального здоров'я, та опікуються не лише безробітними, а й працюючими.
Так, нещодавно для педагогічних працівників комунального закладу «Світловодська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 2 Кіровоградської обласної ради» фахівці Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі головного державного інспектора відділу питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Інни Кривенко провели тренінг «Ментальне здоров’я».
Розпочинаючи зустріч, начальник управління Лариса Шевченко поінформувала присутніх про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», що має на меті допомогти українцям знайти джерело сили в нинішніх складних умовах, «озброїти» знаннями та навичками щодо піклування про власний внутрішній стан.
«В сучасних реаліях правильний підхід до психоемоційної рівноваги – як ніколи актуальний. Особливо, якщо це стосується роботи освітян, адже вони можуть допомогти не лише собі, а й здобувачам освіти! Це потребує спільних зусиль і колективної злагодженості. Врівноважена ментальна атмосфера в навчальних закладах формує здоровий розвиток особистості кожного учня!», – наголосила Л. Шевченко.
Продовжуючи тему піклування про ментальне здоров’я, Інна Кривенко додала, що техніки й методики програми можна застосувати у будь-якому місці та у будь-який час для подолання стресу та тривоги, викликаними життєвими кризами, надзвичайними ситуаціями та воєнними конфліктами. Далі учасники зустрічі детально зупинились на методах заземлення та здатності людини «відбивати» несприятливі зовнішні та внутрішні впливи. Охочі пропрацювали різні вправи, вправлялись у методиках заспокійливого дихання, тощо.
У ході зустрічі піднімались і теми реалізації службою зайнятості активних програм зайнятості. Зокрема, було наголошено, що для працівників освітніх закладів є можливість скористатись ваучером на навчання, що сприятиме не лише їх професійному зростанню, а виходу навчального процесу на новий рівень. Цей документ дає право пройти перепідготовку, отримати спеціалізацію, підвищити кваліфікацію чи здобути освіту на базі вже наявного освітньо-кваліфікаційного рівня за однією з 155 професій та спеціальностей в більшості закладів освіти з ліцензією Міністерства освіти та науки України.
Фахівці Світловодського управління акцентували, що реалізація таких активних програм зайнятості допомагає громадянам країни навіть у складні воєнні часи відчувати стабільність та впевненість у наступному дні, крокуючи до своїх прагнень та цілей.