Програму протягом кількох останніх місяців розробляли у взаємодії із експертками з Естонії пані Інна Краснощок та пані Вікторія Алексєєвець у рамках проєкту «Нові можливості для українських жінок та молоді». Цей проєкт був презентований цього року у приміщенні Кіровоградської обласної військової адміністрації громадською організацією «Прес-клуб реформ» та їхніми партнерками із Таллінну.
Інна Краснощок, одна з розробниць програми, підкреслила важливість інноваційних підходів у навчанні: "Наше завдання — допомогти молоді зрозуміти основи підприємництва та сформувати стратегії для реалізації їхніх ідей у житті. Ми розробили програму, яка поєднує теоретичні знання з практичними кейсами, щоб учасники могли одразу застосовувати свої навички на практиці" .
Варто додати, що і Європейський Союз загалом, і його члени, зокрема Естонія, відіграють важливу роль у підтримці української освіти та молоді. Завдяки міжнародним проєктам молодь отримує можливість навчатися навіть у складних умовах війни. А курси підприємництва, такі як у Кропивницькому ліцеї, сприяють формуванню компетенцій, які є затребуваними на сучасному ринку праці.
Марина, учениця ліцею, поділилася своїми враженнями: "Я давно мріяла про власний бізнес, але не знала, з чого почати. На заняттях ми не тільки вчимося складати бізнес-плани, але й отримуємо поради, як враховувати ризики. Це надихає!".
Оксана, учениця ліцею, зазначила: "Цей курс дає мені віру у свої сили. Я планую створити маленький сімейний бізнес із виготовлення екологічних товарів. Завдяки підтримці Естонії ми отримуємо доступ до сучасних знань та реальних можливостей для розвитку".
За результатами відвідування гуртка та участі в апробації програми молодь ліцею зможе розробити власні бізнес-плани та навіть отримати міні-гранти на їх реалізацію. А ще кілька з них візьмуть участь у навчальній поїздці до Таллінну навесні у 2025 році.
Подібні ініціативи також сприяють сталому розвитку освітніх закладів. Університети та коледжі мають змогу впроваджувати сучасні методики навчання, залучаючи найкращих експертів. Це створює міцну основу для розвитку нових поколінь, які будуватимуть відновлену Україну.
З початком апробації курсу присутніх на занятті привітала очільниця Естонського жіночого центру досліджень і ресурсів - пані Реет Лайя. Саме вона є натхненницею проєкту і відданою прихильницею України. Загалом проєкт фінансується Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV, Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus EST).
Проєкт апробації курсу підприємництва у Кропивницькому є прикладом того, як міжнародна співпраця відкриває нові горизонти для української молоді, допомагаючи їй адаптуватися до викликів сучасного світу.
Нові програми допомагають адаптувати освіту до європейських стандартів, відкриваючи перед молоддю перспективи працевлаштування, переконані і в громадській організації "Прес-клуб реформ", яка втілює проєкт, і у навчальному закладі.