Долинська міська територіальна громада доєдналася до Коаліції «Енергетичний перехід». Громада задекларувала свої наміри й починає розвиватися у сфері відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) шляхом приєднання до Коаліції.
«Такий підхід не лише стимулюватиме економічний ріст, а й покращить соціальні умови життя мешканців громади, а також підвищить енергоефективність регіону», - розповів Євгеній Звіздовський, голова Долинської громади від «Слуги Народу».
Громада здійснила лише перші кроки у напрямку енергонезалежності, проте уже має позитивні результати. З початку року Долинська громада зробила значний крок у напрямку енергоефективності. В місті запрацювало кілька сонячних електростанцій загальною потужністю від 20 до 25 кВт.
Станції встановлені для економії електроенергії у двох адмінбудівлях та для забезпечення функціонування будівель та споруд двох водозаборів.
«Фінансування проекту, включаючи закупівлю обладнання та розробку проектно-кошторисної документації, здійснювалось виключно за рахунок місцевого бюджету та склало майже 966 тисяч гривень. Громада отримала близько 100 тис. кВт економії електроенергії від запланованого обсягу. Звичайно найбільше економії було здійснено у літній період», - додав Євгеній Звіздовський.
Міська рада планує облаштувати сонячні батареї на всіх школах, дитсадках, лікарнях та інших об’єктах інфраструктури.
Окрім цього Долинська міська рада працює у напрямку стимулювання бізнесу до розвитку відновлюваних джерел енергії. Так, радою було прийнято рішення розмістити вітрові електричні станції на 15 земельних ділянках загальною площею майже 7,5 га.
Проєкт реалізують за гроші приватного інвестора і нині в громаді встановили вежі для дослідження швидкості вітру.
«Це така сама вежа, як вітряк, але вона без лопатей. На ній є датчики, що аналізують рух вітру. Попередньо зрозуміло, що цієї енергії достатньо. Тепер тільки справа технічна - збудувати вітряки й передати електроенергію від них у глобальну мережу», - розповів Євгеній Звіздовський.
Сфера ВДЕ особливо важлива для громади, оскільки основними джерелами енергії будуть вітер і сонце, а монтаж установок швидкий і дешевший у порівнянні з будівництвом великих теплових електростанцій. І це значно збільшить частку альтернативної енергії в громаді.
«Долинська споживає 5 МВт потужності на годину. Ми зараз готуємо 100 МВт сонця і 100 МВт вітру. Тобто можемо забезпечити електроенергією 40 населених пунктів, таких як Долинська, а в області 49 громад. Думаю, якщо запрацюють заплановані вітряки й сонячні електростанції, то цієї потужності може вистачити всій Кіровоградській області за умови, що таку потужність зможе прийняти глобальна мережа саме від Долинської. Тут питання суто в технічних можливостях. Уявіть, якщо наша область матиме такі станції, ми зможемо зиму переживати без проблем», - переконаний Євгеній Звіздовьсикй.