Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор:
Дата: 8 жовтня, 15:03
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2021/10/08/e-likarnjanii-2-vazhlivi-roz-jasnennja-dlja-patsientiv-.htm
суспільство, 8 жовтня, 15:03

Е-лікарняний – 2 (важливі роз'яснення для пацієнтів)


Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи та бланках та які і від кого  смс-повідомлення необхідно отримати під час оформлення тимчасової непрацездатності - відповіді на ці та інші питання, про які важливо знати усім у матеріалі від МОЗ.


Як виглядає оформлення е-лікарняних?


Тепер жодних бланків, де зазначено чим ви хворіли! Якщо ви захворіли, насамперед потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування. Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно “піти на лікарняний”, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (далі - МВТН) буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності. 


На що варто звернути увагу у лікаря, коли “йдеш на лікарняний”?


Під час створення лікарем МВТНа пацієнтам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації. А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров'я. Якщо не отримали - перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону. Отримане повідомлення міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.


Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено успішно? 


Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, цього разу - від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.


В яких випадках Вам можуть не прийти 2 смс-повідомлення?


1. Від електронної системи охорони здоров'я не прийде смс-повідомлення якщо:


•у системі неактуальний ваш номер телефону,

•ви не обрали цей спосіб комунікації,

•у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,

•якщо МВТН був помилково створений не вам.


2.Від пенсійного фонду не прийде смс-повідомлення якщо:


•ви не зареєструвалися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрали цей спосіб комунікації,


•в особистому кабінеті неактуальний номер телефону,


•ви офіційно не працевлаштовані та в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ,


•ви не є застрахованою особою і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,


•ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в РЗО.


Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що "запис не знайдено", а пацієнт є застрахованою особою необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України - телефон  0 800 503 753.


447Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: