У Кропивницькому сьогодні, 25 серпня, провели нараду на тему актуальних питань діяльності підприємств агропромислового комплексу з територій, на яких велися та ведуться активні бойові дії. Серед її учасників – міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд, сільгосптоваровиробники, представники профільних асоціацій та керівники структурних підрозділів агропромислового напрямку обласних військових адміністрацій.
За словами Юрія Дрозда, для Кіровоградщини, яка залишається одним із важливих аграрних регіонів України, питання стабільної роботи сільгосппідприємств, збереження виробничого потенціалу та підтримки аграріїв в умовах війни мають особливе значення.
«Для нашої області аграрна галузь – одна з ключових. Тому для нас дуже важливо, що сьогодні ми маємо можливість спільно з керівництвом профільного міністерства говорити і про результати роботи, і про проблеми, які потребують вирішення на державному рівні, – наголосив голова Кіровоградської обласної ради. – Кіровоградщина вже зібрала понад 2 мільйони 335 тисяч тонн зерна при середній урожайності 43,4 центнера з гектара. Це хороший результат. Особливо з огляду на те, в яких умовах сьогодні працює аграрний сектор України. Втім, сьогодні важливо говорити не тільки про те, скільки ми зібрали. Треба говорити про те, що необхідно зробити, щоб аграрії могли посіяти наступного року, зберегти господарства і робочі місця».
Під час робочої частини наради учасники розглянули законодавчі ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо підтримки прифронтових територій. Також у форматі запитань і відповідей вони обговорили актуальні питання розвитку агропромислового комплексу в умовах воєнного стану.
https://oblrada.kr.ua/event/082520261647







