Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 15:26
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2026/04/23/hotiv-vlashtuvati-vibuh-u-litsei-na-kirovogradschini-nepovnolitnomu-povidomleno-pro-pidozru.htm

Хотів влаштувати вибух у ліцеї: на Кіровоградщині неповнолітньому повідомлено про підозру


Прокурори Кіровоградщини погодили повідомлення про підозру неповнолітньому мешканцю Олександрії, який, за даними слідства, готувався вчинити терористичний акт у навчальному закладі.


Йдеться про учня місцевого ліцею, який завчасно підшукував компоненти та виготовив саморобний вибуховий пристрій. Усе необхідне він замовляв через інтернет та отримував у поштових відділеннях, після чого збирав вибухову суміш.


Зафіксовано, що підозрюваний неодноразово проводив випробування пристрою, зокрема на відкритій місцевості, та надсилав відео процесу виготовлення і тестування сторонній особі через месенджер.


Окремо слідством встановлюється мотив його дій. За попередніми даними, хлопець не лише усвідомлював можливі наслідки, а й прагнув отримати емоційне задоволення від страху, болю та страждань інших людей — фактично хотів насолоджуватися стражданнями своїх однолітків.


У подальшому він висловив намір, в одному з меседжерів, здійснити вибух у приміщенні їдальні ліцею, що створювало реальну загрозу для життя та здоров’я великої кількості осіб. Під час обшуку у нього вилучено вже готовий саморобний вибуховий пристрій.


Досудове розслідування здійснюють слідчі УСБУ в Кіровоградській області.


Прокурорами підготовлено клопотання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 258 КК України — готування до вчинення терористичного акту.


Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.


Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

https://t.me/kirgpua/2922


188Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: