Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 13:14
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/12/10/jak-dijati-pid-chas-obstrilu-ta-uniknuti-nebezpeki-dlja-kropivnichan-organizovujut-bezkoshtovnii-trening.htm

Як діяти під час обстрілу та уникнути небезпеки: для кропивничан організовують безкоштовний тренінг


14 грудня кропивничани зможуть взяти участь у безоплатному онлайн-тренінгу з мінної безпеки. Під час заняття учасникам розкажуть, як розпізнати вибухонебезпечні предмети, визначити небезпечні території та правильно діяти у разі обстрілів або появи підозрілих об’єктів. Навчання відкрите для всіх охочих віком від 18 років.


Ініціатори тренінгу — освітньо-культурний Гончаренко центр у партнерстві з Українським Червоним Хрестом. Організатори пояснюють, що такі зустрічі — нагальна потреба, адже кількість випадків виявлення небезпечних предметів зростає навіть у регіонах, що знаходяться далеко від лінії бойових дій.


«Ми регулярно отримуємо повідомлення про людей, які натрапляють на невідомі предмети під час прогулянок у лісі, поїздок за місто чи навіть поблизу власних домівок. Багатьом бракує знань, які допомагають уникнути небезпеки. На тренінгу ми пояснимо, як поводитись у таких ситуаціях і що робити, аби мінімізувати ризики», — зазначає директорка онлайн-платформи Гончаренко центру Вікторія Захарова.


Що розглядатимуть на тренінгу:


- які об’єкти можуть бути вибухонебезпечними та які їхні характерні ознаки;

- які території найчастіше приховують мінну небезпеку;

- як визначити, що місцевість потенційно замінована;

- які типові помилки поведінки можуть призвести до трагедії;

- які дії є найправильнішими під час обстрілів, стрілянини або виявлення підозрілих предметів;

- як захистити себе й оточення в небезпечних умовах.


Навчання проведе Ольга Глухова, фахівчиня з мінної небезпеки Українського Червоного Хреста, яка має практичний досвід роботи з інформуванням населення про ризики вибухонебезпечних предметів.


Онлайн-тренінг проведуть 14 грудня о 15:00 на платформі Google Meet. Участь безоплатна — аби отримати запрошення, достатньо заповнити коротку форму за цим посиланням.


Довідка:


Гончаренко центри — найбільша в Україні мережа безкоштовних освітньо-культурних просторів, заснована народним депутатом Олексієм Гончаренком у 2021 році. Сьогодні понад 40 центрів працюють по всій країні — від обласних центрів до найменших містечок.


Це місце, де можна вивчати іноземні мови, цифрову грамотність, фінанси, брати участь у лекціях, подіях і творчих клубах. Під час повномасштабної війни центри стали ще й волонтерськими хабами: тут плетуть сітки, збирають допомогу, друкують деталі на 3D-принтерах. Головна мета — давати людям знання, спільноту та простір для дій.


61Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: