У суботу, 22 листопада, у Кропивницькому відбулися заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років – однієї з найтрагічніших сторінок в історії українського народу. У межах цієї пам’ятної дати вшановують не лише жертв Голодомору 1932–1933 років, а й постраждалих від штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років. У скорботних заходах взяли участь керівництво області та міста, представники місцевої громади, духовенство, рятувальники, правоохоронці, військові та ветерани, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.
Біля пам’ятного знаку «Жертвам Голодоморів в Україні» зібралися сотні людей, аби віддати шану мільйонам українців, які загинули під час штучного голоду, організованого тоталітарним режимом. Присутні поклали квіти та символічні колоски до пам’ятного місця, запалили лампадки та вшанували загиблих хвилиною мовчання. Звучали слова про трагедію, яка торкнулася майже кожної української родини, та про важливість збереження історичної правди.
Після урочистої частини відбулася панахида за жертвами Голодомору. У молитві за упокій душ невинно загиблих було наголошено на значенні пам’яті та на відповідальності сучасного покоління – робити все можливе, щоб подібні злочини та прояви геноциду ніколи не повторилися.
Рятувальники Кіровоградщини традиційно долучилися до заходів, взявши участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та акції «Запали свічку пам’яті». У цей день вони разом із громадою вшанували всіх, хто загинув у роки штучного голодомору, та висловили підтримку тим, хто зберігає і передає нащадкам правду про трагедію.
Пам’ятаємо. Єднаємося.