Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 10:08
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/07/22/olena-shuljak-rozpovila-jak-zminitsja-zhitlova-politika-v-ukraini.htm

Олена Шуляк розповіла, як зміниться житлова політика в Україні


16 липня Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт  "Про основні засади житлової політики". Цей документ покликаний закласти фундамент для масштабного оновлення житлової сфери в країні.


Про це повідомила очільниця партії "Слуга Народу", народна депутатка Олена Шуляк.


За її словами, актуальність ухвалення цього законопроєкту саме зараз – виконання одного з багатьох індикаторів програми Ukraine Facility, яка надає Україні 50 млрд євро до 2027 року. Виконання "житлового індикатору" – остаточне ухвалення цього законопроєкту до 4 кварталу цього року принесе Україні 300 млн євро.


Очільниця партії "Слуга Народу" зазначила, що цей документ був поданий до парламенту ще в січні й має на меті запустити масштабну реформу, яка покликана вирішити житлові проблеми сотень тисяч українців, котрі десятиліттями чекають на житло.


"Понад 600 тис. українців десятиліттями стоять у квартирних чергах і це дані тільки на 2015 рік. А війна ще суттєвіше поглибила цю проблему, оскільки в нас колосальна кількість ВПО, які також потребують поліпшення житлових умов", – зазначила Олена Шуляк.


Очільниця "Слуги Народу" також наголосила, що одним із головних завдань нового закону є скасування застарілого Житлового кодексу 1983 року, який втратив свою ефективність. "Не тому, що він застарілий, не тому, що радянський, а тому що він дуже давно не ефективний і не вирішує жодних завдань", – пояснила вона.


Щоб вдосконалити законопроєкт, за ініціативою Олени Шуляк було організовано серію публічних консультацій, у яких узяли участь понад тисяча людей– від громадян до представників громадських і міжнародних організацій. За підсумками було визначено ключові виклики: брак якісного й доступного житла, нестача житла для ВПО та ветеранів, нерегульований ринок оренди.Напрацьовані рекомендації були систематизовані та передані на розгляд уряду.


У партії "Слуга Народу" зазначили, що замість старої системи квартирних черг, які роками не рухаються, люди зможуть скористатися сучасними механізмами – фінансово-кредитними інструментами, оновленими житлово-будівельними кооперативами та державно-приватним партнерством. У майбутньому це втілюватиметься через операторів доступного житла.


"Це, що стосується отримання житла у власність. Для тих громадян, чиї доходи цього не дозволять, буде запроваджено два формати тимчасового житла – соціальна оренда та оренда з правом викупу. Обидва механізми вже багато років ефективно працюють у ЄС, і ми максимально адаптуємо їх під українські реалії так, щоб це дійсно працювало й максимально ефективно закривало потребу в житлі. Зокрема, буде і тимчасове службове житло", – наголосила Олена Шуляк.


Очільниця "Слуги Народу" додала, що в межах реформи планується створення державного та муніципального фонду соціального житла, який забезпечить соціальну оренду. Сьогодні таких фондів в Україні не існує через масову приватизацію у 90-х роках.  


"Це буде і нове житло, що споруджуватиметься за державний кошт, і державно-приватне партнерство, але головне, що ми зможемо в такий спосіб нарешті добудувати всі наші довгобуди – наслідок діяльності недобросовісних забудовників і не тільки. Законопроєкт щодо фонду соціального житла, де все це буде прописано, вже готується. Наступним, фінальним, буде законопроєкт про управління цим фондом", – додала народна депутатка.


Втім, за словами очільниці "Слуги Народу", під час обговорень звучали неправдиві твердження, що начебто "законопроєктом вкрали житло у військових". Олена Шуляк спростувала цю дезінформацію та запевнила, що документ не скасовує права військових на житло і не містить норм про їхнє виселення після завершення служби. Вона пояснила, що житлові гарантії для військовослужбовців будуть окремо врегульовані у профільному законі – "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Більше того, стаття 12 нового законопроєкту дозволяє окремо регулювати правила користування службовим житлом для військових, поліцейських та інших категорій у спеціальних законах, а не в загальному порядку.


Раніше в партії "Слуга Народу" повідомляли, що завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл.


509Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: