Цього тижня - у п'ятницю, 16 травня у Кропивницькому пройде науково-практичний семінар “Gamedev освіта в Україні”. Ци заходом відновлюється докарантинна традиція регулярних зібрань у місті розробників ігор, освітян та студентів.
Базовий навчальний заклад, - Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті, - є центральною локацією української гілки Global Game Jam, найбільшого світового заходу з розробки ігор. Адреса: вул.Чикаленка, 3. Час: з 13:00 до 15:30
Global Game Jam проводиться в Україні вже 10 років, і цого разу Держдепартамент США передав обладнання для класу кросплатформеної розробки ігор - комп’ютери ПК та Мак, планшети на iOS та Android, окуляри віртуальної реальності, консолі SteamDeck. На наступний навчальний рік інститут відкриває нову спеціальність F2 “Розробка ігор”.
На семінар приїдуть гості з Одеси, Львову, Києва та Сумської області. Також віддалено привітають учасників працівники Університету м.Хевде (Швеція) та поділяться своїм досвідом з програми розробки ігор.
Найбільш видовишні для преси елементи програми семінару - виставка ігор та конкурс ігрових пітчів. Ви зможете побачити проекти, зроблені студентами ЕТІ та гостями.
Ігри, розроблені в Україні, мають велике значення для культурної дипломатії та побудови іміджу України у світі. Українські ігробудівники через ігри можуть звернутися до багатомільйонної світової аудиторії та розповісти про потреби українських оборонців та жахи війни. Допомагають фандрейзингу для UNITED24, "Повернися живим" та інших фондів.
Завдяки мережі Global Game Jam українські студенти, науковці та освітяни ведуть спільні проекти зі своїми закордонними колегами. Наприклад, у 2023 році ЕТІ імені Ельворті був базовою локацією для Міжнародної наукової конференції зі створення ігор (сама конференція була заснована у 2016 році у Сан-Франциско і міняє свою локацію кожен рік). А у 2025 році команда ЕТІ їздила у місто Хевде за програмою студентського обміну та розробки ігор.
Сподіваємося, подія стане цікавою для освітлення і така новина надихне молодь на продовження навчання в Україні та здобуття професії, пов'язаної з розробкою ігор.