Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд взяв участь у презентації Спеціальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо стану додержання прав громадян на чисту воду та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану сьогодні, 25 квітня.
До презентації долучилися також заступники начальника ОВА Сергій Шеремет та Наталя Ревенко. Захід відбувся у змішаному форматі – онлайн та офлайн.
Російське вторгнення та тотальне знищення цивільної інфраструктури, зокрема об’єктів водопостачання, призвело до того, що кілька мільйонів українців обмежені у доступі до води. Ті ж ресурси, які є в наявності, значно забруднені внаслідок бойових дій. В першу чергу мова йде про Дніпро. Наприклад, через знищення Каховської ГЕС брак чистої води відчувають на собі жителі кількох областей України. Страждає також сільське господарство – без зрошення південні регіони України збирають значно менші урожаї.
На Кіровоградщині централізованим водопостачанням забезпечені жителі 12 міст, 22 із 27 селищ міського типу, 217 із 991 сільського населеного пункту. Найбільшим постачальником води 4-х міст обласного значення та притрасових населених пунктів є районний водопровід «Дніпро-Кіровоград», протяжність якого складає 120 км.
Найбільш проблемним питанням для підприємств водопровідно-каналізаційного господарства залишається зношеність мереж, незадовільний стан споруд об’єктів централізованого водопостачання та застарілість обладнання, оскільки термін їх експлуатації перевищує 20-30 років.


