Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 16 квітня, 16:45
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/04/16/rozvivaemo-bdzhilnitstvo-kirovogradschini-jak-otrimati-finansuvannja-onoviti-pasiku-ta-vidkriti-novi-mozhlivosti.htm
новини, 16 квітня, 16:45

Розвиваємо бджільництво Кіровоградщини: як отримати фінансування, оновити пасіку та відкрити нові можливості


Програми державної підтримки та розвитку бджільництва на Кіровоградщині стали темою інформаційної зустрічі голови ГО "Спілка пасічників Кіровоградської області", керівник ВАТ «Бджільництво Кіровоградщини» Варава Андрій, директорки обласного центру зайнятості Лілії Колесник та її заступниці Наталії Невідомої.


Андрій Варава окреслив ситуацію в галузі, зокрема виклики, спричинені війною: складнощі з експортом продукції, нестабільність ринку. Він також розповів про інформаційну підтримку пасічників - членів організації.


«Сьогодні сформувалася сильна спільнота, де досвідчені бджолярі й новачки можуть ділитися досвідом, ставити важливі запитання та отримувати допомогу. Ми постійно інформуємо про зміни в законодавстві та новини у галузі. Вже багато років працює онлайн-ресурс «Кіровоградська обласна база бджільництва», -  наголосив він.


Лілія Колесник розповіла про інструменти підтримки від служби зайнятості — зокрема, підвищення професійних компетенцій громадян  шляхом отримання ваучера на навчання, розвитку підприємництва та компенсаційних інструментів для роботодавців.


Н. Невідома детально зупинилась на можливостях грантової програми «Власна справа». Наголосила, що в області вже є три успішні бізнес-кейси – переможців, які скористалися цією програмою, і вже сьогодні впроваджують свої задуми у сфері бджільництва у  реальність. Грантери отримали майже 600 тис. грн. За ці кошти вони придбали спеціальне обладнання: пилкозбірники, інвентар, вулики, бджолопакети, матеріали для годівниць тощо. Окрім цього, відповідно до умов програми, було створено чотири нові робочі місця. Такі історії можуть  позитивно впливати на розвиток та мотивацію до дій інших бджолярів. 


«Процес подання заяви для отримання мікрогранту чи гранту для ветеранів нескладний, але важливо чітко  описати цілі проекту, план його реалізації, бюджетні витрати та очікувані результати», - повідомила Н. Невідома. 


Вона додала, що така менторська підтримка здатна перетворити пасічника-аматора, для якого це справа душі, на підприємця з власною справою.


Ще одна важлива ініціатива до якої долучилася Державна служба зайнятості і про яку йшлося під час зустрічі – урядова програма «Зроблено в Україні». Її основний пріоритет  -  стимулювання виробництва, просування українського виробника, залучення інвестицій у реальний сектор та збільшення обсягів несировинного експорту. На базі філій обласного центру зайнятості минулоріч відкрито 4 офіси «Зроблено в Україні» - це лише невелика складова політики уряду з підтримки українських виробників. Однак це вагома комунікаційна платформа  як зі стартапами, які тільки-но стають на «ноги», так із діючим бізнесом. 


Наостанок учасники зустрічі погодилися, що бджільництво  – не лише українська традиція, а й галузь із потужним потенціалом. І сьогодні кожен, хто займається або планує займатися цією справою, має інструменти для розвитку: гранти, навчання, підтримку спільноти та державні програми. Зустріч стала ще одним кроком до створення ефективного партнерства задля відновлення та зміцнення бджільництва на Кіровоградщині.


204Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: