Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 27 березня, 11:00
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2025/03/27/zakinchilasja-internet-konferentsija-na-temu-zupinennja-reestratsii-podatkovih-nakladnih-rozrahunkiv-koriguvannja-v-erpn-.htm
новини, 27 березня, 11:00

Закінчилася Інтернет-конференція на тему: «Зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН»


Закінчилася Інтернет-конференція із начальником управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Кіровоградській області Лемехою Ігорем щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.


Пропонуємо для ознайомлення відповіді на запитання, які надійшли у ході її проведення.


Питання. Які основні причини блокування податкових накладних?


Відповідь. Податкові накладні можуть бути заблоковані через:


·  Віднесення підприємства до категорії ризикових платників.

·  Відсутність позитивної податкової історії.

·  Виявлення ризикових операцій.

·  Невідповідність податкової накладної встановленим критеріям.


Питання. Як запобігти блокуванню податкових накладних?


Відповідь. Контролюйте відповідність критеріям безумовної реєстрації. Деякі податкові накладні реєструються автоматично, якщо вони відповідають певним критеріям.


Подбайте про позитивну податкову історію:


·  вчасно сплачуйте податки;

·  не допускайте прострочених звітностей;

·  працюйте з надійними контрагентами.


Також, рекомендовано подати Таблицю даних платника податку (далі-Таблиця) на додану вартість платникам ПДВ, які здійснюють діяльність пов’язану з виробництвом, будівництвом, наданням послуг, виконанням робіт, сільськогосподарським товаровиробництвом та інших. 

Така Таблиця подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку, іншими словами – пояснюється специфіка діяльності платника з посиланням на документи, звітність.


Таблиця даних платника податку на додану вартість убезпечить платника в майбутньому від блокування податкової накладної, оскільки податкові накладні з кодами врахованої Таблиці не блокуються, але за умови, що платником у податковій накладній вказано коди товарів/послуг точнісінько так, як вони вказані в Таблиці, тобто однаково, в тому ж вигляді, з тією ж кількістю символів. Інакше реєстрацію податкової накладної може бути зупинена.

 

Питання. Що робити, якщо податкову накладну заблокували?


Відповідь.


1. Перевірте повідомлення в електронному кабінеті – з’ясуйте причину блокування.

2. Підготуйте пояснення та документи – доведіть реальність операції.

3. Подайте їх у ДПС – через електронний кабінет за встановленою формою.

4. Якщо відмовлено в реєстрації – оскаржуйте – спочатку адміністративно, а за потреби – в суді.


Питання. Якою датою реєструється податкова накладна в ЄРПН після розблокування?


Відповідь.  При постачанні товарів/послуг продавець зобов'язаний вчасно скласти податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), а також надати покупцю за його вимогою, відповідно до п. 201.10 ПКУ. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування (ПН/РК) в електронному вигляді до контролюючого органу, є дата та час, зафіксовані у квитанції.


ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день настання, зокрема, події прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН/РК (п. 19 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246).


Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН набуває чинності в день прийняття відповідного рішення (п. 11 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520).


Тож, після ухвалення в установленому порядку та набуття чинності рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, вони реєструється в ЄРПН тією датою, за якою ПН/РК було надіслано до ДПС з метою реєстрації в ЄРПН, що зафіксовано у квитанції.


Питання. Де можна отримати консультацію щодо реєстрації податкових накладних?


Відповідь. З 04 лютого 2025 року запрацював Консультаційний центр  в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області. Центр покликаний допомогти підприємцям та юридичним особам своєчасно та безпомилково виконувати свої податкові зобов’язання. 


Для надання консультацій та проведення зустрічей з платниками податку з метою вирішення нагальних питань роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригувань критеріям оцінки ступеня ризиків (СМКОР), суб’єкти господарювання можуть звернутися за телефонами: (0522) 36-69-37 (0522) 36-69-68, моб. (093) 100-64-25, (066) 679-23-70 або за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, громадська приймальня.


Питання.  До якого контролюючого органу подається Таблиця даних платника ПДВ, якщо її подання здійснюється після зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною контролюючого органу?


Відповідь. Подання Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця) передбачено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок № 1165).


Дані про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі, передаються до Єдиного державного реєстру у день взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків взято на облік.


Також інформацію щодо місця обліку платника податків можливо переглянути в Електронному кабінеті, відповідно до п. 42 прим. 1.2. ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ .


Таким чином у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною контролюючого органу, Таблиця подається до контролюючого органу за основним місцем обліку.


Питання. Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН?


Відповідь.  У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) перебіг строків для формування податкового кредиту, зазначених у п. 198.6 ст. 198 ПКУ та абзаці першому п. 80 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, переривається на період зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.


Питання. Яким чином заповнюється таблиця даних платника ПДВ, що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН?


Відповідь. У таблиці даних платника податку (далі – Таблиця), що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначаються:

 

- види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

 

- коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

 

- коди послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.


Одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання (виготовлення) в одному рядку Таблиці не допускається.


Звертаємо увагу, що у разі ведення декількох видів діяльності, рекомендовано сформувати та подати окремі Таблиці даних платника ПДВ щодо кожного виду діяльності.


Деталізація кодів товарів та послуг/продукції, зазначених у податковій накладній має повністю відповідати по кількості цифр та знаків кодів, відображених у Таблиці даних платника ПДВ.


108Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: